09 paź
11 wrz
03 paź

Tomiczek drugi w Baja do Pinhal

Wracający do rajdów po dakarowej kontuzji, Adam Tomiczek zajął drugie miejsce w Baja TT do Pinhal - pierwsze w mistrzostwach Europy.

Pierwszą rundę FIM Bajas World Cup wygrał Sebastian Bühler z Hero MotoSports Team Rally. 26-latek pochodzący z Duisburga, mieszkający w Portugalii, Bühler wyprzedził Tomiczka o 3.02. Za António Maio, jako czwarty finiszował Maciej Giemza - trzeci w Pucharze Świata, zwycięzca klasy Junior.

Adam Tomiczek został wiceliderem rajdu po drugim czasie na 93-kilometrowym odcinku Vila Velha de Ródão - Proença a Nova. Sebastian Bühler był szybszy o 13 sekund. Maciek Giemza uzupełnił czołową trójkę (+2,01).

Na kolejnej próbie, Proença a Nova - Sertã (34 km) cieszynianin ponownie ustąpił tylko Bühlerowi - o 24 sekundy. Giemza stracił 45 s do lidera.

Rywalizację zakończył OS3 Sertã - Proença a Nova - Vila Velha de Ródão (75 km). Sebastian Bühler wyprzedził António Maio o 1.49, Adama Tomiczka o 2.38.