Ucieczka Maksimowa

Rafał Sonik pozostaje wiceliderem Silk Way Rally.

Ucieczka Maksimowa

Na etapie do Gornoałtajska krakowianin ustąpił Aleksandrowi Maksimowowi o 13.56. Rosjanin rozpoczynał 132-kilometrowy odcinek specjalny minutę przed Sonikiem.

W motocyklowych mistrzostwach świata górą był Daniel Sanders z GasGas Factory Racing. Dziesiąty na starcie, Australijczyk wyprzedził o 6 sekund Rossa Brancha - lidera rajdu po dwóch etapach. Otwierający stawkę Franco Caimi stracił 3,5 minuty.

Władimir Wasiliew i Aleksiej Kuzmicz wygrali samochodową część rywalizacji, obejmując prowadzenie w łącznej klasyfikacji. W Open ponownie najszybszy był nowy Kamaz Dmitrija Sotnikowa. 

Grzegorz Brochocki, Grzegorz Komar, Toyota Land Cruiser

Grzegorz Brochocki, Grzegorz Komar, Toyota Land Cruiser

Etap 2: Nowosybirsk - Gornoałtajsk 566 km (OS 132 km)

MOTOCYKLE
1. Daniel Sanders (AUS) Gas Gas RC 450F 1:22.44
2. Ross Branch (BW) Yamaha WR 450F +6
3. Skyler Howes (USA) Husqvarna FR 450 Rally +57
4. Matthias Walkner (A) KTM 450 Rally +1.54
5. Joaquim Rodrigues (P) Hero 450 Rally +2.18
6. Sebastian Bühler (D) Hero 450 Rally +2.57
7. Franco Caimi (RA) Hero 450 Rally +3.35
8. Luciano Benavides (RA) Husqvarna FR 450 Rally +4.15
9. Andrew Short (USA) Yamaha WR 450F +4.27
10. Adrien Van Beveren (F) Yamaha WR 450F +4.36

PO ETAPIE
1. Branch 2:13.45, 2. Caimi +2.26, 3. Walkner +3.18, 4. Van Beveren +4.57, 5. Bühler +5.03, 6. Howes +6.24, 7. Sanders +6.28, 8. Short +6.46, 9. Benavides +9.48, 10. Rodrigues 19.03.

QUADY
1. Aleksandr Maksimow (RUS) Yamaha Raptor 700 1:46.26
2. Rafał Sonik (PL) Yamaha Raptor 700 +13.56

PO ETAPIE
1. Maksimow 2:54.15, 2. Sonik +14.44.

SAMOCHODY I UTV
1. Władimir Wasiliew/Aleksiej Kuzmicz (RUS) Mini All4 Racing 1:39.55 +17.11
2. Guerlain Chicherit/Alexandre Winocq (F) Century CR6 +49
3. Yazeed Al-Rajhi/Michael Orr (SA/GB) Toyota Hilux +3.56
4. Denis Krotow/Konstantin Żilcow (RUS) Mini John Cooper Works Rally +6.14
5. Jérôme Pelichet/Pascal Larroque (F) Optimus Evo 4 +7.09
6. Siergiej Kariakin/Anton Własiuk (RUS) Can-Am Maverick X3 +9.21
7. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BR) Can-Am Maverick X3 +10.55
8. Eugenio Amos/Paolo Ceci (I) Can-Am Maverick X3 +11.38
9. Anastasija Nifontowa/Jekaterina Żadanowa (RUS) Can-Am Maverick X3 +13.59
10. Jesse Jones/Stefan Henken (USA) Can-Am Maverick X3 +14.31
...
26. Grzegorz Brochocki/Grzegorz Komar (PL) Toyota Land Cruiser +34.57 (4. T1.1)

PO ETAPIE
1. Wasiliew 2:17.19, 2. Chicherit +13, 3. Al-Rajhi +33, 4. Krotow +2.01, 5. Pelichet +8.45, 6. Kariakin +14.08, 7. Lebiediew +18.07, 8. Amos +21.52, 9. Pisson-Ceccaldi +22.36, 10. A. Jones +23.24, 22. Brochocki +53.32 (4. T1.1).

OPEN
1. Dmitrij Sotnikow/Rusłan Ahmadiejew/Ilgiz Ahmetzjanow (RUS) Kamaz 435091 1:45.05 
2. Siarhiej Wiazowicz/Paweł Haranin/Anton Zaparoszczanka (BY) MAZ 6440RR +3.22
3. Anton Szibałow/Dmitrij Nikitin/Iwan Tatarinow (RUS) Kamaz 43509 +3.50
4. Eduard Nikołajew/Jewgienij Jakowlew/Iskander Romanow (RUS) Kamaz 43509 +4.08
5. Alaksiej Wiszniewskij/Maksim Nowikow/Siarhiej Saczuk (BY) MAZ 6440RR +4.26
6. Andriej Karginow/Andriej Mokiejew/Iwan Malkow (RUS) Kamaz 43509 +4.36
7. Ajrat Mardiejew/Dmitrij Swistunow/Wadim Ahmetow (RUS) Kamaz 43509 +8.59
8. Martin van den Brink/Wouter de Graaf/Daniel Kozlovský (NL/NL/CZ) Renault C460 +10.01
9. Witalij Muryliew/Aljaksandr Szwed/Andrej Krahelski (BY) MAZ 5309RR +11.10
10. Siergiej Kuprianow/Aleksandr Kuprianow/Siergiej Kreniew (RUS) Kamaz 43509 +12.57
...
13. Magdalena Zając/Jacek Czachor (PL) Toyota Land Cruiser +22.43 (1. T1)

PO ETAPIE
1. Sotnikow 2:20.56, 2. Wiazowicz +4.48, 3. Szibałow +5.28, 4. Nikołajew +5.31, 5. Wiszniewskij +21.36, 6. Karginow +10.33, 7. Mardiejew +10.01, 8. Martin van den Brink +15.31, 9. Muryliew +33.00, 10. Kuprianow +17.21, 13. Zając +40.37 (1. T1).

Fot. Sonik Team / Overlimit

akcje
komentarze
Trzy Huntery w Baja Aragón

Poprzedni artykuł

Trzy Huntery w Baja Aragón

Następny artykuł

Nie wjadą do Mongolii

Nie wjadą do Mongolii
Załaduj komentarze