Barbórka dla Kajetanowicza i Szczepaniaka

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy korzystali z Forda Fiesty WRC, według nieoficjalnych wyników wygrali Rajd Barbórka Warszawska 2018.

Były mistrz Europy podtrzymuje swoją zwycięską passę i w tym roku okazał się lepszy od załogi Skoda Polska Motorsport: Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka, którzy stracili 4,18 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyła załoga Byśkiniewicz/Jędraszek (+33,59), która w swoim Hyundaiu i20 o 1,07 sekundy pokonała duet Ratajczyk/Szczęsniak. Piątą pozycję wywalczyli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (+37,58).Drugą piątkę otworzył duet Chuchała/Rozwadowski (42,18), którzy byli lepsi od Oleksowicza i Sienkiewicza (+47,57) oraz Bouffiera i Panseriego (+55,51). Czołową dziesiątkę zamknęli Brzeziński i Obuchowski (+56,66) oraz Grzesiński i Tutaj (+1:00,76).W klasie R2 najlepsi okazali się Scheffler i Marciniak, którzy w swoim Citroenie DS3 R3 o 0,12 sekundy pokonali załogę Biela/Ciupka. Trzecie miejsce zdobył duet Poletyło/Waliszewska (+2,04). Załoga Chmielewski/Szafarski w Citroenie C2 S1600 była najszybsza w klasie R3. Drugie miejsce wywalczyli Babraj i Bosek w Peugeocie 208 R2, którzy stracili 11,36 sekundy. Najniższy stopień podium zajął duet Kręcioch/Drewnik (+15,22) w Fordzie Fiesta.W klasie H1 Olchawski i Wroński w Audi Quattro A2 okazali się lepsi od duetu Pryczek/Pryczek (+20,91) w Subaru Imprezie GC8  Podium uzupełniła załoga Głowala/Głowala (+1:05,95) w Maździe 323 GTX. Załoga Kula/Janasz w Renault Megane Maxi wygrała rywalizację w klasie H2. 5,98 sekundy stracili Smółka i Opala w BMW E30. Najniższy stopień podium wywalczyli Skrobić i Mroczkowski (+40,75) w BMW 318is. W klasie H3 podium utworzyły załogi Mrzygłód/Janik w Hondzie Civic, Jerschina/Orlikowski (+1,98) w Peugeocie 205 oraz Wysocki/Zalega (+1:16,63) w Toyocie Corolli AE86.Zgodnie z regulaminem Rajdu Barbórka do startu w Kryterium Asów na ulicy Karowej dopuszczonych zostanie 45 załóg. Pierwszeństwo mają kierowcy z priorytetem FIA lub PZM, którzy ukończyli minimum jeden odcinek specjalny, więc pewne jest, że wieczorem powalczą Kajetan Kajetanowicz, Bryan Bouffier i Mikołaj Marczyk. Do nich zostanie dodanych pięć najszybszych załóg z klasy R1 oraz po trzy z każdej pozostałej klasy, co oznacza, że wszystkie wymienione powyżej duety są pewne startu w Kryterium Asów. Stawkę uzupełni sześciu zawodników zaproszonych przez organizatora z klas R1, R2 i R3 oraz taka sama ilość zaproszonych z klas H1, H2 i H3. Pozostałe załogi zostaną dopisane do listy startowej zgodnie z wynikami Rajdu Barbórka.