Brzeziński wygrywa w Puławach

Jakub Brzeziński pilotowany przez Jakuba Gerbera wygrał czwartą rundę Castrol Inter Cars RSMP - Rajd Nadwiślański. Kierowca Forda Fiesty R5 po taktycznej jeździe opierającej się na unikaniu przygód zostawił za swoimi plecami Grzegorza Grzyba i Roberta Hunldę w bliźniaczej rajdówce.

Lider klasyfikacji sezonu stracił 15,8 sekundy. Zwycięstwo Brzezińskiego jest także 40-ym triumfem Forda w RSMP i pierwszym w karierze 31-latka.Najniższy stopień podium wywalczył Zbigniew Gabryś pilotowany przez Artura Natkanica. Dla kierowcy Fiesty R5 jest to powrót na "pudło" Mistrzostw Polski po dziewięcioletniej przerwie. W 2007 roku Gabryś wygrał Rajd Lotos Baltic Cup.Na czwartej lokacie domowe zmagania zakończyli Mariusz Stec i Jacek Rathe (+3:27,1). Załoga Forda Fiesty Proto okazała się także najszybsza w klasie Open N, w której drugie miejsce wywalczył piąty w generalce Artur Banasiewicz z pilotem Pawłem Drahanem (+6:26,9).Szóste miejsce wywalczył najszybszy w klasie 2WD Jan Chemielwski, u którego na prawym fotelu zadebiutował Michał Majewski. Załodze BMW R+ Maxi do czołowej piątki zabrakło dwóch sekund. Drugie miejsce w 2WD wywalczyli zwycięzcy klasy 4: Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (+7:03,4). Załoga Peugeta 208 R2 zdobyła tytuły Mistrzów Polski w 2WD i klasie 4.Czołową dziesiątkę skompletowali Krupa i Martynek (+8:07,7), najszybsi w klasie 4F Kręcioch i Borko (+8:14,0) oraz drudzy w klasie 4: Gryc i Kuśnierz (+8:52,1).W Open 2WD na podium stanęli również Halicki i Tkacz oraz Kula i Niedbała. W 4F na drugim miejscu znalazł się Górny pilotowany przez Cieślara, którzy o 16,1 sekundy pokonali Strychalskiego i Pochronia. W HR2 samotnie do mety dotarła załoga Grzywacz/Czekan, a w HR3 rywalizację ukończyli Zych i Duniewicz. W HR4 Kurp i Grzywaczewski okazali się lepsi od duetu Temple/Chrupcała. Kurpowi do tytułu Mistrza Polski w klasie zabrakło dwóch punktów.Trzy bonusowe punkty na Power Stage Puławy wywalczył Zbigniew Gabryś. Drugi był Maciej Rzeźnik, a trzeci Mariusz Stec.W klasyfikacji sezonu Grzyb (85) wyprzedza Brzezińskiego (60), Kołtuna (41), Habaja (36) i Nivetta (35).fot. Maciej Niechwiadowicz