Czeski debiut Rovanpery

Kalle Rovanperä, pierwszy raz startujący w Czechach, wygrał wraz z Jonne Halttunenem Rally Bohemia.

Kalle Rovanperä, Jonne Halttunen, Skoda Fabia R5 Evo

Skoda Motorsport

Najszybsza na jedenastu z 20 oesów, załoga Skody Motorsport wyprzedziła o 19,7 sekundy kolegów z zespołu, Jana Kopecký'ego i Pavla Dreslera. Ośmiokrotny zwycięzca Bohemii, Kopecký uzyskał sześć najlepszych czasów. Pod koniec etapu zaczęło padać i Kopecký przyznał, że jechał ostrożnie. - Zależało nam na punktach w mistrzostwach Czech. Kalle jechał super. To jest talent! - usłyszano od kierowcy Fabii z jedynką.

Wczorajszy lider, Jan Černý stracił prowadzenie po porannych Kvítkovicach 1. Zawodnik z Przybramu informował o twardych oponach, a potem o problemach z hamulcami. - Fabryczni kierowcy są z innej planety - przyznał Černý.

Filip Mareš stracił czwarte miejsce wypadając z drogi na OS15. Jan Dohnal znalazł się tuż za podium - i opuścił drogę na OS16.

Maciej Rawski i Michał Lipowiecki zajęli piąte miejsce w klasie 6. Tomasz Orłowski i Łukasz Bułat zakończyli jazdę na OS16. Teodor Stolarek i Adam Jaros wywalczyli drugie miejsce w Rally Bohemia Historic. Swifta wyprzedził tylko Escort RS Cosworth Vlastimila Neumanna.