Drugie miejsce Laskowskiego

Trzy polskie załogi wzięły udział w sobotnim Rallijs Sarma.

Hubert Laskowski, Michał Kuśnierz, Ford Fiesta Rally3

Rallijs Sarma stanowił pierwszą rundę mistrzostw Łotwy oraz drugo odsłonę estońskiego czempionatu. Rywalizowano na sześciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 88,44km.

Od dziesiątego miejsca sezon rozpoczął Łukasz Kotarba pilotowany przez Michała Poradzisza. Załoga Citroena C3 Rally2 przez całe zawody na kolejnych oesach meldowała się na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki.

Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz zaliczyli swój pierwszy start w Fordzie Fiesta Rally3. Zajęli drugie miejsce w klasie LRC3. O trzy minuty ustąpili załodze Martins Sesks i Renars Francis. Byli najlepszym duetem w Rally3. Na pięciu próbach zanotowali drugie czasy w swojej kategorii. W generalce rajdu uplasowali się na czternastej pozycji.

Na Łotwie wystartowali również Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki, jadąc Fordem Fiesta Rally4 w barwach ekipy Jocz Rally Team. Zajęli szóste miejsce w klasie LRC4.

Rallijs Sarma wygrali Teemu Asunmaa i Ville Mannisenmaki. W Skodzie Fabii Rally2 evo pokonali Walerija Gorbana i Siergieja Larensa jadących Mini WRC. Różnica wynosiła niespełna dwanaście sekund. Trójkę skompletowali podążający Fabią Proto Karl Martin Volver i Marten Madissoo.