Dudziński i Binięda zwycięzcami Rajdu Kormoran

Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski w klasyfikacji generalnej Gość oraz Konrad Dudziński i Adam Binięda w klasyfikacji generalnej RO - zwyciężyli w 41.

Rajdzie Kormoran. Imprezę rozegrano na malowniczych, szutrowych trasach w okolicach Mikołajek.Podczas sobotniej ceremonii startu i wyboru miejsc na liście startowej zawodnicy zgodnie podkreślali, że nie mogą doczekać się rywalizacji na odcinkach specjalnych, znanych z Rajdu Polski. Dobry nastrój nie opuścił ich także na mecie. Rajd ukończyło 25, spośród 28 załóg, które stanęły do rywalizacji.Załoga Staniszewski/Rozwadowski po raz trzeci zwyciężyła w rundzie Inter Cars Szuter Cup 2017, choć po pierwszej pętli zaskoczeniem mogło być prowadzenie Maćka Stolarskiego. W drugiej pętli Stanik przyspieszył i od 6 odcinka specjalnego pewnie prowadził, zwyciężając z przewagą prawie 45 sekund. Trzeci na metę dotarli Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda (+4:13,1).Od rana nad Mikołajkami gromadziły się ciężkie chmury, z których w trakcie pierwszej pętli lunęło. Odcinki stały się bardzo śliskie, co nie pozostało bez wpływu na rywalizację. Zawodnicy porównywali nawet jazdę na Kormoranie do ślizgania się po lodzie. Spośród zawodników walczących o punkty w klasyfikacji RO najlepiej poradzili sobie Konrad Dudziński i Adam Binięda. Jechali pewnie, ale z buforem bezpieczeństwa, który pozwolił im zgromadzić komplet punktów i umocnić na prowadzeniu w cyklu szutrowego pucharu Inter Cars. Skończyli rajd z 49-sekundową przewagą nad załogą Wiesław Zagon/Marek Zakrzewski. Trzeci byli Patryk Dudziński i Martyna Mrozowska (+1:19,1).Dudziński/Binięda zwyciężyli w klasie K2, drudzy byli Szadzio/Krzysztof Starkowicz (+4:35,5), trzeci Wiktor Matuszewski/Joanna Szymków (+6:34,5). Klasę K1 wygrali Wiesław Zagon/Marek Zakrzewski, na drugim miejscu przyjechali Patryk Dudziński/Martyna Mrozowska (+30,0), trzeci zameldowali się na mecie Bogdan Jankowski/Grzegorz Rochna (+1:17,0).Klasę OPEN wygrali Bartek Grygorowicz, jadący z Dawidem Barańskim. Tuż przed rajdem udało im się odbudować i dobrze przygotować auto do startu na szutrach. Od początku prowadzili pewnie, systematycznie powiększając przewagę nad rywalami. Drugie miejsce zajęli Sebastian Teter i Bożydar Grzywaczewski (+1:12,5), trzecie Piotr Michalik i Sebastian Wach (+1:47,8).Rajd Kormoran dopisał do swej historii kolejną, sprawnie przygotowaną imprezę. Przed zawodnikami startującymi w cyklu Inter Cars Szuter Cup 2017 jeszcze dwa rajdy: Suwalski i Jonkowo, które rozegrane zostaną w październiku.fot. Tomasz Filipiak