Grzyb czwarty w rundzie MSR

Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel ukończyli sobotnią część Rallye Tatry na czwartej pozycji.

Grzyb/Wróbel

Autor zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz

Po siedmiu z 12 oesów widnieją na czele Martin Koči i Radovan Mozner Jr, nowi liderzy mistrzostw Słowacji. Urzędujący czempion, Koči wyprzedza Grzyba o 7 punktów. Podium w trzeciej rundzie uzupełnili Jaroslav i Erik Melichárkowie oraz Ondřej Bisaha i Petr Těšínský. Daniel Chwist i Kamil Heller zajęli ósme miejsce - siódme w klasie 2.

Rano trasa była częściowo sucha, częściowo mokra. Na Šuňavie 1 Grzyb pokonał Kočiego o dwie sekundy. Polska załoga Rufy Sport prowadziła po stracie 0,1 s do Jaroslava Melichárka na OS2, ale Grzybowi doliczono 10 sekund kary za potrącenie szykany.

Na Šuňavie 2 przytrafił się kapeć. Grzyb stracił 53,8 s do Kočiego, spadając na czwarte miejsce w łącznych wynikach. Koči wygrał jeszcze trzy odcinki. Bystré 3 padło łupem Melichárka. Grzegorz Grzyb trzykrotnie uzyskał trzeci czas, a na nocnym oesie Poprad ustąpił tylko Kočiemu.