Grzyb i Browiński wygrywają we Vsetínie

Zagraniczna załoga pierwszy raz w tym roku wygrała rajd zaliczany do Autoklub Rallysprint série.

Najszybsi na trzech z siedmiu oesów, Grzegorz Grzyb i Bogusław Browiński triumfowali w 14 edycji Bonver Partr Rally Vsetín. Dwójka Rufy Sport pokonała o 12,4 sekundy Jaromíra Tarabusa i Daniela Trunkáta. Na trzecim stopniu podium stanęli ubiegłoroczni zwycięzcy rajdu, Martin Vlček i Jindřiška Žáková.Na końcowej pętli obydwa odcinki padły łupem Grzyba. Tarabus stracił 1,5 sekundy na Jabloňovej 2 - i przed Hošťálkovą miał do nadrobienia 1,9 sekundy. Kierowca ze Zlina atakował, ale znalazł się poza drogą i dotarł do mety odcinka ze stratą 10,5 sekundy. Grzyb wyprzedził Fiestę WRC Melichárków o 1,1, Fabię Vlčka o 3,1 sekundy.

W końcowej rundzie Autoklub Rallysprint série zwyciężyli Egon Smékal i Petra Němcová. Ich Citroën DS3 R3T zajął 11 miejsce w generalce. Smékal sięgnął po mistrzostwo czeskiej serii rallysprintów. Pohár 2+ drugi raz z rzędu zdobyli Martin Vlček i Jindřiška Žáková.