Grzyb i Parys na podium

Grzegorz Grzyb i Piotr Sieliło zajęli drugie miejsce w Rally Slovakia Ring 2023. Na trzecim stopniu podium stanęli Piotr Parys i Damian Syty.

Rally Slovakia Ring już tradycyjnie otworzył zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. W jednodniowej imprezie rozegranej minionej soboty ścigano się na sześciu odcinkach specjalnych. Łączny dystans prób sportowych wynosił niespełna 67 kilometrów.

Rajd wygrali Jaroslav Melicharek i Erik Melicharek zasiadający w Fordzie Fiesta WRC.

Drugie miejsce zajął broniący tytułu mistrza Słowacji Grzegorz Grzyb pilotowany przez Piotra Sieliło. Zapisali na swoje konto trzy odcinki specjalne. Prowadzili w rajdzie do ostatniej próby. Jednak po finałowej i najdłuższej rozgrywce (18 km) spadli na drugą pozycję. Załoga Skody Fabii Rally2 evo ustąpiła zwycięzcom o 6.3s.

Starty w sezonie 2023 od wizyty na podium rozpoczęli Piotr Parys i Damian Syty. Byli w tej imprezie jedyną załogą dysponującą Fordem Fiesta Rally3 (+1:38.3).

- Ekipa Rallytechnology wraca ze Słowacji z pierwszym tegorocznym sukcesem. Po intensywnym programie testów Piotr Parys i Damian Syty oficjalnie zainaugurowali sezon startem w Rally Slovakia Ring. Wynik na mecie to pierwsze wspólne podium - przekazał zespół.

Za kierownicą Skody Fabii Rally2 evo zadebiutował Rafał Kwiatkowski. Pilotowany przez Kamila Kozdronia, w tym treningowym starcie przed mistrzostwami Polski był 22 sekundy za czołową trójką.

- Testowy rajd na Slovakia Ringu kończymy na czwartym miejscu - przekazał Kwiatkowski. - Dla mnie to ważny sprawdzian przed ruszającym niedługo RSMP. Wiemy nad czym pracować.

Tomasz Wróblewski i Paweł Tarapacki, zasiadający w Fordzie Fiesta Rally4 zajęli trzecie miejsce w klasie 6. Byli piątym duetem w ośce.