Kajto wygrał bez wspomagania

Kajetan Kajetanowicz po zaprezentowaniu fenomenalnej jazdy podczas trzech pierwszych pętli Rally Kauno Ruduo, musiał zmagać się z problemami na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych i szczęśliwie może świętować zwycięstwo w piątej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw PolskiKierowca LOTOS Rally Team na mecie zameldował się jedynie o 4,8 sekundy przed Wojciechem Chuchałą, który wygrywając drugi etap zachował matematyczne szanse na wywalczenie w tym roku mistrzowskiego tytułu.

Zawodnik Platinum Subaru Rally Team musiałby jednak podczas Rajdu Polski oraz Rajdu Dolnośląskiego wywalczyć komplet punktów i liczyć na zdobycie przez Kajetanowicza maksymalnie jednego punktu, co oznacza, że trzykrotny Mistrz Polski już podczas domowej rundy Mistrzostw Europy będzie mógł świętować czwarty tytuł, pierwszy wywalczony w kraju.Najniższy stopień podium litewskich zmagań przypadł Maciejowi Rzeźnikowi, którzy w niedzielę toczył zażarty bój z Wojciechem Chuchałą i na mecie zameldował się 18,9 sekundy za Kajetanowiczem. Kierowca Peugeota 207 S2000 jednocześnie wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji drugiego etapu, w którym uległ Chuchale o 6,1 sekundy.Na czwartym miejscu na mecie zameldował się wykorzystujący problemy rywali Michał Bębenek, którego starta ponad trzech minut do zwycięzcy nie należy do najmniejszych. Drugi kierowca Platinum Subaru Rally Team wywalczył również czwarte miejsce w klasyfikacji drugiego etapu.Jan Chmielewski, który został najszybszym kierowcą samochodu napędzanego na jedną oś, może świętować życiowy wynik i wywalczenie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej rundy RSMP. Za plecami kierowcy Citroena DS3 R3 sklasyfikowano Radosłwa Raczkowskiego jadącego bliźniaczą rajdówką oraz Tomasza Gryca, który uzupełnił podium klasy 2WD.Czołową dziesiątkę uzupełnili: Szymon Kornicki, Aleks Zawada oraz najszybszy w klasie 6 Aron Domżała.Ostatni oes w klasyfikacji RSMP padł łupem Wojciecha Chuchały, który wyprzedził Macieja Rzeźnika (+1,0) i Michała Bębenka (+17,9). Kajetan Kajetanowicz ze stratą 25,8 sekundy został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Najszybszy na trasie był jednak rewelacyjny Dominykas Butvilas.

W klasyfikacji drugiego dnia Chuchała był szybszy od Rzeźnika (+6,1), Kajetanowicza (+50,1), Bębenka (+1:44,0), Chmielewskiego (+4:25,7),
Raczkowskiego (+4:45,8), Kornickiego (+4:59,5), Gryca (+5:01,6), Zawady (+5:18,0) i Domżały (+6:28,1).

W klasyfikacji sezonu szanse na mistrzowski tytuł ma jeszcze Kajetanowicz (214) i Chuchała (126), który jest trzeci. Drugi Maciej Rzeźnik (144) zgodnie z regulaminem może wywalczyć w dalszej części sezonu maksymalnie 68 punktów, co wyklucza go z walki o tytuł. Za czołową trójką znajdują się mający szansę na tytuł wicemistrzowski Kuchar (97), Oleksowicz (74), Bębenek (61) i Habaj (54).