Kubica wybierał opony

Wspomagany przez swojego kumpla Roberta Kubicę, Tobia Cavallini wygrał w Bolonii Trofeo Italia WRC i wraz z drugim w turnieju, Federico Della Casą zapewnił sobie udział w Memoriale Bettegi.

Kolejne miejsca zajęli Simone Romagna i Luciano Cobbe.W ćwierćfinałach odpadli Fabio Mezzatesta, Simone Bruschetta i Gabriele Casadei. Federico Della Casa, 26-letni Szwajcar z kantonu Ticino, ograł w pierwszym półfinale Simone Romagnę. Tobia Cavallini dwukrotnie okazał się szybszy na dystansie dwóch okrążeń od Luciano Cobbe.W finale zmierzyli się dwaj kierowcy Fiest WRC. Federico Della Casa prowadził o 7 setnych po pierwszym okrążeniu, dachował na drugim i wywieszono czerwoną flagę. W powtórce Tobia Cavallini pokonał Szwajcara o dwie sekundy. W wyścigu 2 szybszy był Della Casa - o 0,63 sekundy. Przy remisie decydował lepszy czas okrążenia. Cavallini uzyskał 50,99, jego rywal - 51,05.

- Pomoc Roberta miała decydujące znaczenie, szczególnie w wyborze opon na finał. Ten wybór zadecydował o zwycięstwie - powiedział Tobia Cavallini w rozmowie z it.motorsport.com.

Tegoroczny szutrowy mistrz Włoch, Andrea Dalmazzini triumfował w Trofeo Italia R5. Wczoraj najlepszy w Trofeo Rally Suzuki, 24-latek przesiadł się do Fiesty z GB Motors i w finale pokonał 2-0 Alessandro Perico, korzystającego z Fabii z PA Racing. Dziesięciokrotny mistrz Włoch, Paolo Andreucci po kłopotach z Peugeotem uległ Dalmazziniemu w półfinale 0-2, a w pojedynku o trzecie miejsce dwukrotnie zostawił za sobą Giuseppe Testę (Fiesta).

W 1/4 finału odpadli Giovanni Galleni (Peugeot), Stefano Baccega, Giuseppe Bergantino (Fiesty) i Max Rendina (Fabia).

Poprzedni artykuł Grzyb: To naturalna kolej rzeczy