Kurdyś szósty w CEZ

András Hadik odniósł piąte zwycięstwo w ostatnich dziewięciu startach w mistrzostwach Węgier.

Pilotowany przez Igora Bacigála, kierowca z Miszkolca pokonał w Eger Rallye Frigyesa Turána o 23,5, Miklósa Kazára o 27,5 sekundy. Poza podium znalazł się ubiegłoroczny triumfator rajdu, Ferenc Vincze junior.Łupem Hadika padło dziesięć z 19 oesów - dzisiaj sześć z ośmiu. Frigyes Turán wygrał wczoraj cztery próby. Ferenc Vincze, najszybszy na końcowym Power Stage Borsodnádasd - Balaton 2, odniósł cztery oesowe sukcesy. Na OS15 górą był Miklós Kazár.Sławomir Kurdyś i Michał Kasina wrócili na trasę w Rally 2 i zajęli szóste miejsce w pierwszej rundzie FIA CEZ Rally Championship, wygranej przez Hadika. Jedyna zagraniczna załoga w rajdzie znalazła się na 8 pozycji w klasie 3.