Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Barbórkę

Załoga ORLEN Teamu zaprezentowała bardzo dobre tempo na przestrzeni całego 60. Rajdu Barbórka i triumfuje w klasyfikacji generalnej.

317618708_718583985929122_2641201958774706817_n

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk z ORLEN Teamu nie pozostawili złudzeń, wygrywając pięć z sześciu odcinków specjalnych w 60. edycji Rajdu Barbórka i odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętowane wygraną o włos na OSS 6 Autodrom Bemowo Duet.

Reprezentanci ORLEN Teamu pokonali odcinek o długości 3,6 kilometra w 1:39.33 sekundy. Drugi wynik na ostatniej próbie przed legendarną Karową uzyskali Marek Nowak i Adam Grzelka [+0,05 s], a czołową trójkę uzupełnili Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek [+0,11 s].

W klasyfikacji generalnej 60. Rajdu Barbórka Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk triumfują przed załogą Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski [+13,74 s]. Trzecia lokata została wywalczona przez Marka Nowaka i Adama Grzelkę [+23,55 s].

Czwarte miejsce po sześciu odcinkach rywalizacji trafia do duetu Grzegorz Bonder i Kamil Heller [+28,26 s]. Piąta pozycja przypadła Jarosławowi i Marcinowi Szejom [+29,48 s].

Czytaj również:

W stawce R2 triumf odnoszą Jacek Sobczak i Michał Marczewski. Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski meldują się na mecie na drugiej lokacie [+20,66 s], a trzecie miejsce w klasyfikacji R2 biorą Paweł Poletyło i Justyna Waliszewska [+51,18 s].

Maciej Matysiak i Karolina Baćkowska okazali się najlepsi w klasyfikacji R3, jednak nieco ponad sekundę za tym duetem znalazła się załoga Marcin Pogorzelski i Łukasz Zapart. Michał Chorbiński i Łukasz Szterleja uplasowali się na trzecim miejscu w R3 [+12,48 s].

Gracjan Predko i Jacek Spentany triumfowali w Y1. Bartłomiej Madziara i Mateusz Pawłowski zakończyli 60. Rajd Barbórka bezpośrednio za zwycięskim duetem [+56,71 s]. Marcin Majcher i Daniel Leśniak finiszowali na miejscu trzecim w Y1 [+1:05,78 s].

Przemysław Krysztowiak i Jakub Machnikowski wygrali klasyfikację Y2 przed załogą Kamil Pietraszko i Artur Szczepankowski oraz duetem Oliwier Latos i Paweł Latos.