Marczyk pokazał tempo

W testowym starcie przed Świdnicą Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli dziewiąte miejsce w 25. Vančík Rallysprint Kopná.

Marczyk/Gospodarczyk

Autor zdjęcia: Grzegorz Rybarski

Drugi na Zádveřicach 3 - 0,9 sekundy za Mirkiem Jakešem, Marczyk stracił 31 sekund na Kameňáku 2 i spadł z siódmej na 9 pozycję. Przyczyną było przebicie opony. Na końcowej Kopnej 2 załoga Skody Polska Motorsport uzyskała szósty czas.

Miroslav Jakeš i Petr Machů zaliczający drugi start w Samohýl Škoda Team, najszybciej przejechali pięć z siedmiu odcinków. Jakeš odniósł zwycięstwo w generalce pierwszy raz od 2013 roku. Pozostałe dwie próby padły łupem Erika Caisa i Jindřiški Žákovej. Cais z powodu matury opuści Wyspy Kanaryjskie, dlatego zespól zafundował mu pierwszy start samochodem R5.

Najniższy stopień podium przypadł Martinowi Vlčkowi i Ondřejowi Krajčy, zapowiadanym w pierwszej rundzie RSMP. Antonín Tlusťák przegrał trzecie miejsce z Vlčkiem na ostatnim oesie.

Poznający Abartha Dariusz Poloński i Łukasz Sitek na ostatniej pętli awansowali na 20 miejsce. Arkadiusz Lechoszest i Marcin Szeja wspięli się na 22 pozycję. Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka wywalczyli trzeci stopień podium w pierwszej rundzie XTG Adam Cup.