RMPST
09 paź
23 paź

Ondrej przed Grzybem

Pięciokrotny zwycięzca Auto Show, Grzegorz Grzyb tym razem zajął drugie miejsce na Slovakia Ringu.

Pilotowany przez Michała Poradzisza, rzeszowianin ustąpił o 7,8 sekundy Tomášowi Ondrejowi, tworzącemu załogę Liqui Moly Racing Team z Jakubem Slovákiem.

W pierwszym przejeździe 11-kilometrowego odcinka Ring Ondrej zostawił za sobą Grzyba o 7,9 sekundy. Trzeci czas należał do Romana Odložilíka (+10,4). W powtórce odcinka Grzyb pokonał Ondreja, ale tylko o 0,1 sekundy. Na trzecie miejsce awansował znany z wyścigów Štefan Rosina.

Trzeci przejazd nie był zaliczany do klasyfikacji. Na OS3 Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz wyprzedzili o 12,3 sekundy nowych kolegów z Rufa Motor Sport, Antonína Tlusťáka i Ivo Vybírala.

Tomasz Wróblewski i Zbigniew Lech zajęli ósme miejsce w generalce i w klasie 2. Marek Temple i Krzysztof Dominik zostali sklasyfikowani na szóstej pozycji w klasie 11.

GO+ Cars zrezygnował z wystawienia Audi z powodu przypadku COVID-19 w teamie.