Pierwsze zwycięstwo Macieja Rzeźnika

Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem wygrali 23.

Rajd Rzeszowski, który stanowił 4. rundę RSMP, 4. Mistrzostw Słowacji w Rajdach i 8. rundę Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Rajdach. Dla Macieja Rzeźnika to pierwsze w karierze zwycięstwo w generalce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.Drugie miejsce w rajdzie zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Do zwycięzców stracili 19,2s.Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz zameldowali się na trzeciej pozycji, 37s za zwycięzcami. Do drugiego miejsca stracili 17,8s.Za czołową trójką został sklasyfikowany Dominik Butvilas (+3:36,7), zwycięzca klasy 3. Tomasz Gryc w końcówce rajdu wskoczył na piąte miejsce (+5:00,7). Szóste miejsce zajął Tomasz Czopik (+5:19,4).

Darius Poloński był siódmy (+8:38,7) i wygrał rywalizację w 2WD. Jan Chmielewski zanotował ósmy rezultat (+9:06,6) i pierwsze miejsce w klasie 5. Jacek Jurecki wygrał rywalizację w Pucharze Fiesty, a w generalce rajdu był dziewiąty (+9:08,1). Igor Drotar zamknął dziesiątkę.

W klasie 6 drugie miejsce za Dariuszem Poloński zajął Radosław Typa (+1:53,2). Trzeci był Sylwester Płachytka (+3:21,9). W Pucharze Fiesty drugi był Michał Streer (+1:52,5), a trzeci Rafał Janczak (+1:58,1). Klasę 8 wygrał Mirosław Włodarczyk. Sławomir Kurdyś stracił do niego 2:01,6, a Krzysztof Schenk 5:35,6.

Kończący rajd odcinek Zagorzyce wygrał Tomek Kuchar, 1,4s przed Łukaszem Habajem, 5s przed Maciejem Rzeźnikiem i 9,3s przed Maciejem Oleksowiczem.

Łukasz Habaj wygrał klasyfikację drugiego etapu. Tomek Kuchar był drugi (+2,6s), a trzeci Maciej Rzeźnik (+10,9s).