Pojedynek Subaru

ARK Rally Toya rozpoczął szutrową część mistrzostw Japonii.

Takuma Kamada, trzeci przed rokiem, pokonał o 6,7 sekundy Norihiko Katsutę odnosząc pierwsze zwycięstwo w JRC od Rally Highland Masters 2016. Na trzecim stopniu podium stanął Kazuhiro Terakawa, który w tym sezonie przesiadł się z Mazdy 2 do Lancera.Rajd bazował w Toyako Onsen, ośrodku turystycznym nad jeziorem Toya, na wyspie Hokkaido. Rywalizowano na 15 oesach o łącznej długości 89,12 km. Startowało 56 załóg - 30 dotarło do mety.Po pierwszym etapie Katsuta wyprzedzał Kamadę o 2,4 sekundy. Czołową trójkę uzupełniał kolejny kierowca Subaru - Hitoshi Takayama w Imprezie N16 z Immens Motorsport. Zwycięzca poprzedniej rundy, Toshihiro Arai wypadł z drogi 160 metrów od startu OS2. Ubiegłoroczny zwycięzca rajdu, jadący z jedynką Fumio Nutahara mocno rozbił Lancera na OS6.Po siedmiu niedzielnych oesach Kamada wyprzedził Katsutę, który lideruje w punktacji JN-6. Toshi Arai wrócił na trasę i wygrał etap. Suguru Kawana z Cusco Racing wprowadził Peugeota R2 na szóste miejsce w generalce.