Rekordowy triumf Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz, którego pilotował Maciej Szczepaniak, odniósł rekordowy, siódmy triumf w Rajdzie Barbórka.

Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, Ford Fiesta WRC

Autor zdjęcia: Tomasz Kaliński

Załoga Forda Fiesty WRC po perfekcyjnym zaliczeniu pierwszych dwóch oesów tegorocznej rywalizacji, na pozostałych nieco odpuściła tempo i na mecie okazała się lepsza o 29,95 sekundy od duetu w Hyundaiu i20 R5: Huttunen/Lukka. Najniższy stopień podium wywalczyli tegoroczni mistrzowie Polski: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (+43,06) w Skodzie Fabii R5.

Za czołową trójką znaleźli się Bryan Bouffier i Pascal Brodnicki (+55,43) w Fordzie Fiesta Proto. Zacięty bój o piąte miejsce ostatecznie wygrał duet Byśkiniewicz/Jędraszek (+1:09,6) w Hyundaiu i20 R5, który pokonał Oleksowicza i Sienkiewicza (+1:12,47) w Subaru Imprezie GT oraz załogę Lubiak/Lubiak (+1:17,17) w Hyundaiu i20 R5.

Czołową dziesiątkę zamknęły duety Wróblewski/Spentany (+1:40,79), Chuchała/Rozwadowski (+1:41,29) i Nowak Grzelka (+1:42,87). Zamykający zmagania oes Tor Służewiec 2 najszybciej przejechał Mikołaj Marczyk.

Poletyło i Waliszewska w BMW M3 nie dali szans rywalom w klasie R2 i na mecie rajdu zameldowali się z przewagą 44,41 sekundy nad Kołdejem i Pietrusińskim w Renault Clio Maxi. Trzecie miejsce wywalczyła załoga Latos/Szymków (+49,04) w Hondzie Civic Type-R. 3,86 sekundy do podium zabrakło załodze Kalinowski/Opala w Renault Clio.

W R3 Bolek i Gaś w Peugeocie 208 R2 po pokonaniu sześciu oesow byli o 4,31 sekundy lepsi od duetu Chmielewski/Chmielewska, który korzystał z bliźniaczej rajdówki. Najniższy stopień podium wywalczyli Łata i Majewski (+14,33) w kolejnym Peugeocie 208 R2. Ostatniego oesu nie ukończyła zajmująca do tej pory trzecie miejsce załoga Pacholec/Kłos w Oplu Adamie R2.

Luty i Celiński w Subaru Legacy po dwóch świetnych przejazdach odcinka Tor Służewiec wygrali w klasie H1. Drugi Suder i Gurdziołek w Fordzie Sierra Cosworth 4x4 po sześciu oesach okazali się wolniejsi o 1,28 sekundy. Olchawski i Wróbel w Audi Quattro, którzy dominowali na pierwszych czterech oesach stracili sporo czasu na ostatnich dwóch próbach i ostatecznie zakończyli rywalizację na trzecim miejsce ze stratą 33,45 sekundy.

Klasę H2 wygrali Kula i Opałka w BMW E30 M3, którzy przypieczętowali triumf najlepszym czasem w klasie na ostatnim oesie. Drugie miejsce i drugi czas na ostatnim oesie uzyskali Sieklucki i Foltynowicz w Fordzie Sierra Cosworth, którzy stracili do rywali 23,66 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyła załoga Goździewicz/Madej-Smolarek (+42,3) w BMW 318.

Woźniak i Klaja korzystający z Fiata 125p wykorzystali problemy Wydry i Sikorskiego w Ładzie 2105 i wygrali zmagania w klasie H1. Drugie miejsce ze stratą 17,53 sekundy wywalczyli Wodziński i Kaczmarek w Lancii Fulvii. Trzecie miejsce zdobyli Mikiciuk i Coursier (58,27) w BMW 1502, którzy na jednym z oesów otrzymali pięć minut kary.