Ten sam Peugeot, inna załoga

Rok Turk i Blanka Kacin wygrali Peugeotem 208 T16 trzeci rajd z rzędu - drugi w tym sezonie.

W Rally Opatija załoga OPV šport pokonała o 11,4 sekundy Viliama Prodana i Zorana Raštegoraca, triumfatorów drugiej rundy mistrzostw Chorwacji. W generalce i klasyfikacji CEZ trzecie miejsce przypadło Antalowi Kovácsowi. W Mitropa Rally Cup górą był Gergely Fogasy.Wystartowały 93 załogi - dwanaście w samochodach R5. Darko Peljhan zaprezentował Polo Proto z polskiego Evolve Motorsport. Sześciokrotny mistrz Słowenii osiągnął metę na 12 miejscu, na oesach trzykrotnie mieszcząc się w czołowej ósemce.Wczoraj po dwóch przejazdach 6-kilometrowego odcinka Breza prowadził Krisztián Hideg - lepszy o 1,6 s od Prodana, o trzy sekundy od Turka. Dzisiaj rano Hideg przebił oponę na Šušnjevicy i stracił minutę. Nowym liderem został Villiam Prodan. Od OS5 dyktował tempo Rok Turk.Łupem zwycięzców rajdu padły trzy odcinki specjalne. Prodan, który w ubiegłym roku wygrał w Opatiji tym samym Peugeotem, uzyskał cztery najlepsze czasy - podobnie jak Hideg. Na OS4 górą był Antal Kovács.Juraj Šebalj, który rozpoczynał sezon za kierownicą Hyundaia i20 R5, na OS4 uderzył w murek i urwał koło zwalniając czwarte miejsce.