:
12 Sekundy

Teter i Borko obok podium

9 lip 2018, 07:59

Rally Twardica - otwarcie mistrzostw Bułgarii - stanowił trzecią rundę Hyundai Racing Trophy.

Po dwóch wygranych Andersa Westlunda, tym razem górą był Denis Stanczowski, dziesiąty w generalce. Westlund ustąpił Bułgarowi o 19 sekund. Christo Gerow zajął trzecie miejsce w rundzie. Na czwartej pozycji finiszowali Sebastian Teter i Tomasz Borko.

Z Twardicy w obwodzie Sliwen wystartowało 27 załóg. Rywalizowano na siedmiu odcinkach specjalnych, mierzących łącznie 82 km. Na trasie panowała deszczowa pogoda. W górnych partiach pojawiała się mgła. Mirosław Angełow, który w sezonie 2016 jeździł pucharowym Hyundaiem R1, drugi raz korzystał z Fabii R5 i wraz z Nedjalko Siwowem zdominował rajd. Załoga zespołu Megaport wyprzedziła o 55,4 s Tihomira Stratiewa w Peugeocie R2. Grigor Grigorow  przegrał drugie miejsce o pół sekundy i zapowiedział samochód R5 w dalszej części sezonu.