31 maj
131 dni

Trzeci raz Vincze

29 gru 2017, 13:28

Ferenc Vincze junior trzeci raz w ostatnich czterech latach wygrał Szilveszter Rallye i zrównał się w statystykach z rekordzistą rajdu na Hungaroringu, Frigyesem Turánem.

Pilotowany przez Attilę Bazsó, kierowca z Balassagyarmat wyprzedził o 14,6 sekundy László Kissa juniora. Po ostatnim odcinku Vlastimil Majerčák zepchnął z podium László Németa.Vincze najszybciej przejechał obydwa oesy na ostatniej pętli. - Naprawdę liczymy, że udało się wygrać - mówił kierowca S-Motorsport na mecie Ring Belső 4. - Nie mogę narzekać... Myślę, że nie było źle!László Kiss Jr przegrał OS5 o 2,7, OS6 o 3,1 sekundy.  Przed ostatnią próbą Vlastimil Majerčák ustępował László Németowi o 6,8 sekundy. Fiesta ze słowackiego L Sportu okazała się szybsza od Fabii z Botka Rallye Team o 7,4 s na Ring Belső 4.

Najwyżej sklasyfikowani z Polaków, Arkadiusz Boruta i Mariusz Żelazko awansowali na 11 miejsce w H8. Klasę wygrali Jurij Protasow i Pawło Czerepin z Go+ Cars Atlas Ward. Zespołowi koledzy Ukraińców, Grzegorz Olchawski i Marcin Lisicki stanęli na trzecim stopniu podium w H3. Trzynaste miejsce w H8 przypadło Przemysławowi i Barbarze Gosztyłom. Sebastian Puzoń i Aleksandra Przybyłek wywalczyli drugą lokatę w H2. Miłosz Świegoda i Piotr Augustyński zamknęli dziesiątkę w H4. Magdalena Dróżdż i Grzegorz Gajda dotarli do mety na 25 miejscu w H3 - przy 32 sklasyfikowanych załogach w klasie.