21 Sekundy

Walka o czwarte miejsce

20 maj 2018, 11:33

Jari-Matti Latvala i Miikka Antilla popisali się najlepszym czasem na siedemnastej próbie Rajdu Portugalii.

Pierwszą trójkę na oesie utworzyli kierowcy z Finlandii.Duet Toyoty wyprzedził kolegów z zespołu Lappiego i Ferma o 1,5 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Suninen i Markkula ze stratą 2,7 sekundy.Do kolejnej roszady doszło na miejscu czwartym. Pozycję odzyskali Esapekka Lappi i Janne Ferm szybsi od bezpośrednich rywali Sordo/Del Barrio o 4 sekundy.Z Lappim przegrał Teemu Suninen i Mikko Markkula. Przewaga Finów z M-Sportu nad Finami z Toyoty w generalce wynosi dziewięć sekund.Topnieje również przewaga Elfyna Evans i Daniela Barrita. Goniący ich Finowie tracą do drugiego miejsca już 11,8 sekundy. Duet M-Sportu jeszcze nie wygrał dzisiaj na odcinkach specjalnych z Suninenem.Z Finami przegrali także Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Jednak Belgowie dorzucili do swojej przewagi w generalce 1,9 sekundy zostawiajac z tyłu Evansa.Po wygranej na Fafe zwolnił Sebastien Ogier pilotowany przez Juliena Ingrassię. Francuz stracił do Latvali 27,4 sekundy.Karę za spóźnienie się na start pojawiła się przy czasie Madsa Ostberga i Torsteina Eriksena. Do czasu załogi doliczono 10 sekund. Załoga poinformowała jednak na Twitterze, że jest to błąd na stronie WRC.W klasyfikacji generalnej prowadzi Neuville przed Evansem (+41,2) i Suninenem (+53,0). Pierwszą piątkę uzupełniają Lappi (+1:02,0) i Sordo (+1:05,3).W WRC2 Tidemand/Andersson mają za sobą załogę Pieniążek/Mazur (+1:50,7) i Lefebvre/Moreau (+2:18,0).