23 lut
67 dni

Wyścigi w rajdowym finale

16 gru 2018, 10:03

Alberto Heller i José Diaz wygrali MotorShow Santiago, zostając pierwszymi mistrzami Chile w R5.

Alberto, który przed końcową rundą tracił 6 punktów do swojego brata Pedro, o osiem oczek wyprzedzał Jorge Martíneza, pokonał w finale Martíneza o 7,1 sekundy.

Ósmą rundę serii RallyMobil stanowiły równoległe wyścigi na 2,6-kilometrowym, szutrowym torze na terenie Parque Motor Laguna Carén pod Santiago. W ćwierćfinałach R5 Alberto Cancio pokonał 2.0 Felipe Rossiego. Jorge Martínez okazał się lepszy o 8,1 sekundy od kolegi z zespołu Peugeota, Francisco Lópeza. Alberto Heller wygrał pojedynek z Benjaminem Israelem, a Pedro Heller męczył się z Cristobalem Vidaurre. Kierowca Fabii okazał się lepszy w pierwszym starciu, po dwóch wyścigach wyprzedzał rywala w Fieście o 0,1 sekundy, ale otrzymał 10 sekund kary.

W pierwszym półfinale Martínez pokonał Cancio o 2,4 sekundy (w drugim wyścigu padł remis). Alberto Heller dwukrotnie ograł Pedro Hellera, w sumie wyprzedzając brata o 13,9 sekundy. Pedro Heller ustąpił Alejandro Cancio 0-2 w pojedynku o brąz.

Pierwszy finałowy wyścig Alberto Hellera i Jorge Martíneza przyniósł wynik 2.06,9 - 2.07,1. W rewanżu kierowca Fiesty poprawił się na 2.06,5. Rywal w Peugeocie uzyskał 2.13,4.