Žala trzeci raz z rzędu

Vaidotas Žala i Andris Mālnieks trzeci raz z rzędu wygrali Rally Žemaitija.

Rally Zemaitija

Autor zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz

Najszybsza na jedenastu z 12 oesów, załoga Agrorodeo uzyskała przewagę 1.24 nad Jānisem Vorobjovsem i Ivo Pūķisem. Trzeci stopień podium przypadł Giedriusowi Notkusowi i Daliusowi Strižanasowi, ubiegłorocznym mistrzom LARČ3. Ramūnas Čapkauskas urwał lewe tylne koło Lancera na OS11.

Robert Kocik i Sebastian Wach wywalczyli piątą lokatę w klasyfikacji generalnej, drugą w LARČ1. Trzecie miejsce w najwyższej klasie mistrzostw Litwy zajęli Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda, po ostatnim odcinku wyprzedzeni w generalce przez Adriana Chwietczuka i Marcina Hinza (ósma pozycja w 4WD).

Krzysztof Bubik i Mateusz Martynek finiszowali na trzecim miejscu w LARČ5 - z dwiema karami za spóźnienie (w sumie 2.50). Krzysztof Polak i Bożydar Grzywaczewski ukończyli rajd na 11 pozycji w 2WD. Tomasz Kijanowski i Michał Jurgała zostali sklasyfikowani na 16 miejscu w 4WD.

W rallysprincie na siedmiu odcinkach specjalnych górą byli Vigo Rubenis i Kristaps Eglite w Subaru, Piąte miejsce zajęli Konrad Dudziński i Mateusz Pawłowski - druga załoga w 2WD.