13 wrz
61 dni

Atkinson triumfuje w ARX

13 lip 2019, 23:37

Po najciaśniejszym finiszu w historii ARX, Chris Atkinson wygrał finał na World Wide Technology Raceway.

Australijczyk z Subaru Motorsports USA osiągnął metę pół sekundy przed Steve'em Arpinem. Trzeci stopień podium przypadł Patrikowi Sandellowi. Czwarty w Madison, Scott Speed nadal prowadzi w punktacji.

Speed zebrał najwięcej punktów w kwalifikacjach, wyprzedzając Sandella, Fousta, Arpina, Atkinsona, Pecoya i Bighama. W pierwszym półfinale Speed pokonał Fousta o 0,594 sekundy. Jako trzeci awansował Atkinson (+2,008).

Drugi półfinał rozstrzygnęła 5-sekundowa kara dla Patrika Sandella, nałożona za kolizję ze Steve'em Arpinem na Joker Lapie. Zwycięstwo przypadło Arpinowi, drugiemu na mecie ze stratą 0,481 s do Szweda. Travis Pecoy zakończył jazdę po 4 okrążeniu. Fiestę udało się usprawnić przed finałem.

Beetle Tannera Fousta pozostał na poboczu po rozpoczęciu finału. Prowadził Arpin przed Speedem i Sandellem. Atkinson zaliczył Joker Lap. Sandell przejechał dłuższą pętlę na drugim, Arpin na trzecim okrążeniu. Scott Speed zwolnił na trzecim kółku. Arpin miał kłopoty na szutrze i na ostatnim zakręcie został zepchnięty przez Atkinsona, wykonując obrót za metą.