Bakkerud wygrał Q1

Andreas Bakkerud uzyskał najlepszy czas w pierwszych kwalifikacjach w Spa-Francorchamps.

Andreas Bakkerud, Monster Energy RX Cartel

Autor zdjęcia: FIA World Rallycross

Aktualnie dziewiąty w mistrzostwach świata, kierowca Audi zespołu Monster Energy RX Cartel zostawił za sobą w wynikach Antona Marklunda, Krisztiána Szabó, Timo Scheidera, Joniego Wimana, Timmy'ego Hansena, Liama Dorana, Timura Timerzjanowa, Mattiasa Ekströma i prowadzącego w punktacji Kevina Hansena.

W pierwszym wyścigu Krisztián Szabó osiągnął metę 3,2 sekundy przed Françoisem Duvalem. Za nimi finiszowali Jānis Baumanis, Pål Try i Guerlain Chicherit.

Anton Marklund wygrał wyścig 2 z przewagą 0,4 s nad Timo Scheiderem, 0,7 s nad Jonim Wimanem. Stawkę zamknęli Guillaume De Ridder i Grégoire Demoustier.

Andreas Bakkerud zdominował wyścig 3, ogrywając Timura Timerzjanowa o 2,2 sekundy. Statystowali Oliver Bennett, Hervé Knapick i debiutujący w rallycrossie Enzo Ide.

W wyścigu 4 Timmy Hansen poradził sobie z Liamem Doranem (+0,482), Mattiasem Ekströmem (+0,868) i Kevinem Hansenem (+1,559). Cyril Raymond skompletował wyniki.

Kwalifikacje S1600 padły łupem Ajdara Nuriewa. Jakub Wyszyński zajął 15 miejsce, Radosław Raczkowski - 21.