Grönholm przed Kristofferssonem

Niclas Grönholm wygrał szóstą rundę RallyX Nordic na torze OuluZone.

Niclas Grönholm, Hyundai i20

Kierowca GRX minął metę finału 1,3 sekundy przed Johanem Kristofferssonem. Juha Rytkönen zaliczył drugie podium w ciągu doby.

Grönholm uzyskał najlepszy czas w pierwszych i trzecich kwalifikacjach. W Q2 zajął trzecie miejsce - za Kristofferssonem i Rytkönenem.

W pierwszym półfinale Grönholm pokonał Rytkönena o 5,4 sekundy. Jako trzeci awansował do finału Sondre Evjen. Odpadli Henri Haapamäki i Andreas Carlsson.

Johan Kristoffersson ukończył drugi półfinał 1,1 sekundy przed Jere Kalliokoskim, 1,5 s przed Enzo Ide. Czwarte miejsce zajął Jari Tuuri. Fraser McConnell nie przejechał trzeciego okrążenia.

Po rozpoczęciu finału Grönholm miał za sobą Kristofferssona, Ide i Kalliokoskiego. Rytkönen i Evjen od razu zjechali na Joker Lap. Pierwsza czwórka pokonała dłuższą pętlę na ostatnim kółku. Rytkönen awansował na P3.