Grönholm wygrywa w Höljes

Niclas Grönholm wygrał trzecią rundę RallyX Nordic na Höljes Motorstadion.

24-latek w Hyundaiu wyprzedził w finale Antona Marklunda, jadącego Polo Hedströms Motorsport. Kolejne miejsca zajęli Krisztián Szabó w Hyundaiu i Fraser McConnell w Fieście Olsbergs MSE.

Johan Kristoffersson odniósł komplet zwycięstw w kwalifikacjach i wyprzedzał o 20 punktów Szabó, o 21 Grönholma. Początkowy lider wyścigu, trzykrotny mistrz świata nie miał szczęścia w końcowce pierwszego półfinału. Na czwartym okrążeniu Kristoffersson przebił oponę, oddał prowadzenie Marklundowi i ostatecznie znalazł się na piątej pozycji ze stratą 24 sekund.

Za Marklundem dotarli do mety Grönholm (+0,270) i McConnell (+0,758). Czwarte miejsce zajął Andreas Bakkerud, prezentujący Fiestę ERX Manfreda Stohla. Z drugiego półfinału awansowali Sondre Evjen, Krisztián Szabó (+2,174) i Philip Gehrman (+2,636). Zakończyli występ Anders Michalak, Henri Haapamäki i Enzo Ide.

Czwarty na starcie finałowego wyścigu, Niclas Grönholm rozpoczął od przejazdu przez Joker Lap i finiszował 1,3 sekundy przed Sondre Evjenem. Norwega ukarano doliczeniem 3 sekund.