28 cze
30 dni

Heikkinen dominuje w Essay

29 cze 2019, 16:50

Toomas Heikkinen został zwycięzcą pierwszej rundy Titans RX na Circuit des Ducs w Essay.

Mistrz GRC 2013, triumfator dwóch rund World RX, Heikkinen stanął na podium wraz z Kevinem Hansenem i startującym z dziką kartą Jérôme Grosset-Janinem. Hayden Paddon w rallycrossowym debiucie wywalczył czwarte miejsce.

Najszybszy w Q1, Heikkinen prowadził po kwalifikacjach mając za sobą Timmy'ego Hansena, Antoine'a Massé, Jérôme Grosset-Janina, Tamarę Molinaro, Haydena Paddona, Kevina Hansena, Ronny'ego "C'Rocka" Wechselbergera, Andreasa Steffena i Nelsona Piqueta juniora.

Z pierwszego półfinału awansowali Heikkinen, Kevin Hansen i Steffen. Odpadli Reinhold Sampl, Molinaro i Massé, który zakończył jazdę na przedostatnim okrążeniu. Grosset-Janin wygrał drugi półfinał - przed C'Rockiem i Paddonem, o sekundę szybszym od Timmy'ego Hansena. Nelson Piquet junior osiągnął metę na piątym miejscu. Odpadł Csucsu, czyli Kornél Lukács.

Topi Heikkinen wykorzystał pole position w finale, oddalając się na 6 sekund od Kevina Hansena. W pojedynku o trzecie miejsce Grosset-Janin okazał się lepszy od Paddona o 0,189 sekundy.