1 dzień

Heikkinen górą na Lydden Hill

27 lip 2019, 16:41

Toomas Heikkinen triumfował w sobotniej części drugiej rundy Titans RX na Lydden Hill Race Circuit.

W deszczowym finale Heikkinen wyprzedził Timmy'ego i Kevina Hansenów. Znany z WEC, Oliver Webb w rallycrossowym debiucie wywalczył czwarte miejsce zostawiając za sobą Dana Rooke'a - mistrza BRC w Supercars z 2016, wicemistrza RX2 2017. Szósta lokata przypadła Tamarze Molinaro.

Kwalifikacje zakończyły się sukcesem Nelsona Piqueta juniora - dwukrotnie pierwszego, raz czwartego. Kolejne lokaty zajęli Heikkinen, Timmy Hansen, Kevin Hansen, Ronny "C'Rock" Wechselberger, Andrew Jordan i Tamara Molinaro.

W pierwszym półfinale Timmy Hansen pokonał Olivera Webba o 0,4 sekundy. Tamara Molinaro jako trzecia awansowała do finału. Nie ukończyli wyścigu Ronny C'Rock, Nelson Piquet Jr i Abbie Eaton. Czołową trójkę w drugim półfinale utworzyli Toomas Heikkinen, Kevin Hansen i Dan Rooke. Czwarte miejsce zajął Andreas Steffen. Nie dotarli do mety Jérôme Grosset-Janin i Kornél Lukács, czyli Csucsu.