Larsson pogodził gwiazdy

Robin Larsson wygrał pierwszą rundę RallyX Nordic na Höljes Motorstadion.

Robin Larsson

FIA World Rallycross

Mistrz Europy z 2014 i 2019 roku, Larsson pokonał w finale dwukrotnego mistrza świata, Johana Kristofferssona. Czołową trójkę uzupełnił Niclas Grönholm.

Grönholm uzyskał najlepszy czas we wszystkich trzech kwalifikacjach, a w pierwszym półfinale minął metę sekundę przed Kristofferssonem. Odpadli Oliver Eriksson, Fraser McConnell, Christer Dalmans i Daniel Thorén.

W drugim półfinale Robin Larsson uciekł Thomasowi Bryntessonowi na 6,9 sekundy. Zakończyli występ Enzo Ide, Ben-Philip Gundersen, Dennis Olsson i Linus Westman. Z trzeciego półfinału awansowali Oliver Solberg i Pontus Tidemand, przedzieleni 3,2 sekundy. Lukas Walfridson był drugi na mecie, ale otrzymał 3-sekundową karę za spowodowanie kontaktu z Tidemandem. Kolejne miejsca zajęli Anders Michalak, Mats Öhman i Frank Valle.

Po rozpoczęciu finału Larsson miał za sobą Grönholma, Solberga, Bryntessona i Tidemanda. Kristoffersson zjechał na Joker Lap. Jako następni zaliczyli dłuższą pętlę Solberg (2) i Tidemand (3). Larsson i Grönholm, przedzieleni 0,3 sekundy, pokonali Joker Lap na przedostatnim okrążeniu. Grönholm znalazł się za Kristofferssonem. Larsson wrócił na czoło stawki, gdy Thomas Bryntesson przejechał Joker Lap na ostatnim kółku.

W finale CrossCar Junior górą był Alex Gustafsson, w CrossCar - Oskar Andersson, w Supercar Lites - Simon Olofsson. Dan Skočdopole, czeski 16-latek z Yellow Squad, wygrał półfinał, ale w finale znalazł się na P6 po doliczeniu trzech sekund za wyjeżdżanie poza tor.

Thierry Neuville promujący własną konstrukcję TN5, dwunasty po kwalifikacjach, wystąpił w trzecim półfinale klasy CrossCar. Gwiazda WRC zajęła czwarte miejsce ze stratą 6,5 sekundy do zwycięzcy, Patrika Hallberga. Rallycrossowy mistrz świata Timmy Hansen ukończył kwalifikacje CrossCar na 23 pozycji.