-
-

Popisy braci Hansenów

5 kwi 2019, 12:56

Timmy Hansen wyprzedził o pół sekundy młodszego brata Kevina w pierwszych kwalifikacjach w Abu Zabi.

Za Peugeotami znalazł się Niclas Grönholm, którego dzieliły 72 tysięczne od drugiego miejsca. Na następnych pozycjach widnieją Timo Scheider, Andreas Bakkerud i Anton Marklund.

Bakkerud, który w treningu korzystał z deszczówek, w pierwszym wyścigu wyprzedził Olivera Bennetta o 6,596 sekundy. Fiesta Påla Trya została na starcie.

- W samochodzie jest bardziej gorąco niż w fińskiej saunie - zameldował Kevin Hansen, w drugim wyścigu szybszy o 0,960 s od Timo Scheidera. Guerlain Chicherit jako trzeci dotarł do mety (+2,515). Clio Cyrila Raymonda zatrzymało się na trzecim okrążeniu. W samochodzie doszło do złamania zawieszenia.

Clio Guillaume'a De Riddera nie stanęło na starcie wyścigu 3. Anton Marklund ruszający z P5, objechał rywali na pierwszym zakręcie. Szwed finiszował 0,796 s przed Timurem Timerzjanowem. Krisztián Szabó (+1,993) wyprzedził Reinisa Nitišsa, który przebił prawą przednią oponę (+13,232).

Końcowy wyścig przyniósł popis Timmy'ego Hansena, jadącego zwycięskim Peugeotem Sébastiena Loeba z Mettet 2018. Za 26-latkiem osiągnęli metę Niclas Grönholm (+0,580), Jānis Baumanis (+2,213), Rokas Baciuška (+4,005) i Liam Doran (+6,805).