Orlen Baja Poland – Dacia Duster Cup na mecie

Uroczysta Ceremonia Mety Rajdu zakończyła ORLEN Baja Poland – rundę Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Mistrzostw i Pucharu Polski. Zawody w Szczecinie były najwyższe rangą wśród imprez motorsportowych rozgrywanych w Polsce. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej rajdu zostali Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, którzy wyprzedzili Jakuba Przygońskiego z Timo Gottschalkiem i Władimira Wasiliewa z Konstantinem Żilcowem.

Dacia Duster Cup

Press Image

Duże powody do zadowolenia mają zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2019. Najtrudniejsze zawody w sezonie ukończyły wszystkie załogi. Całkowita długość rajdu wynosiła 550 kilometrów. Ustalona w sobotę klasyfikacja Dacia Duster Elf Cup 2019 uległa małym zmianom w niedzielę.

Maciej Grabowski z Adamem Biniędą utrzymali prowadzenie i wygrali rajd z ponad 21-minutową przewagą, a przy okazji zajęli trzecie miejsce w grupie S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski popisali się szybką jazdą na ostatnim etapie i w wynikach końcowych zajęli drugie miejsce, wyprzedzając Piotra Perzanowskiego z Rafałem Pinkowskim, którzy spadli na najniższy stopień podium.

- Ten rajd był najtrudniejszy w sezonie – mówił Maciej Grabowski. – Na tak długich dystansach trzeba odpowiednio rozkładać siły i nie przesadzać z prędkościami. Nasza taktyka się sprawdziła, a przy okazji osiągnęliśmy niezłe czasy. W Drawsku Pomorskim ważniejsza od prędkości była czysta jazda. W niedzielę mieliśmy na tyle komfortową sytuację, że nie musieliśmy przed nikim uciekać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że zdobywamy coraz więcej doświadczenia.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych zwyciężyli Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem, wyprzedzając załogi: Tomasz Gołka/Filip Gołka i Tomasz Kobyłecki/Michał Pawłowski.