Rokita i Dyemba triumfują w Rzeszowie

Michał Rokita i Wojciech "Dyemba" Habuda wygrali 6. Rajd Rzeszowiak, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Michał Rokita, Wojciech Habuda, Renault Clio RS

Po bardzo zaciętej walce krakowianin zdeklasował rywali na finałowym Power Stage’u, pokonując o ponad 11 sekund Dariusza Badurę i Janusza Wołka, którzy cieszyć będą się ze zdobycia drugiego z rzędu drugiego miejsca. Podium w Rzeszowie uzupełnili Bartosz Bąk i Łukasz Jastrzębski.

Rokita rozpoczął finałową pętlę od zwycięstwa na OS 4 Zawadka 2, jednak tuż za nim ukończył odcinek Badura, tracąc jedynie 0,8 s. Kierowca Hondy Civic Type-R agresywnie rozpoczął finałową próbę, próbując odrobić liczącą tylko 1,9 s stratę do Rokity, jednak już na początku zaliczył małe ratowanie, urywając lusterko i tracąc cenny czas. Mimo problemów i tak ukończył próbę na wysokiej, drugiej pozycji. Rokita pojechał zdecydowanie najszybciej, pokonując go aż o 11,6 s. Trzecie miejsce na odcinku zajęli Watras i Kluczewski (+12,3 s), czwarte Bąk i Jastrzębski (+19,0 s), piąte Zardzewiały i Kołodziej (+21,4 s).

Po pięciu odcinkach specjalnych Rokita z Dyembą wjechali na metę w Rzeszowie z przewagą 13,5 s nad Badurą z Wołkiem. Trzecie miejsce w rajdzie padło łupem Bąka i Jastrzębskiego (+55,8 s), który na ostatnim odcinku zepchnął o oczko niżej Piotrowskiego z Mroszczykiem (+56,9 s). Piątkę uzupełnił Watras z Kluczewskim (+1:00,6 s).

W RO 2 zwyciężyli Adam Wojtunik z Janem Żwirkiem (Honda Civic), 6,7 s stracili do nich Bartłomiej Senkowski z Radosławem Talagą (Honda Civic), a 7,5 s Adam Rachfał ze Sławomirem Leją (Honda Civic). W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Konrad Dukat z Mieczysławem Kalczyńskim, którzy swoim Peugeotem 106 pokonali o 12,8 s Piotra Kamińskiego z Marcelem Klają (Citroen Saxo).

Najszybszą załogą na odcinkach (nieliczoną w klasyfikacji generalnej) był zwycięski duet Open 1, Artur Terlecki i Bartosz Załużny (Ford Fiesta Proto), którzy pokonali Marka Roeflera i Marka Bałę (+2:40,0 s, Subaru Impreza). W Open 2 zwyciężyli Tomasz Pławecki i Paweł Kaim (Honda Civic), pokonując o 40 sekund Adriana Jurasza z Tomaszem Tkaczem (Ford Fiesta) i o 58,7 sekundy Mariusza Grudkę z Marcinem Gutem (Citroen C2 R2 Max).