Marczyk wygrywa, Power Stage dla Słobodziana

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Duet Skody wygrał 47. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Najlepsi na zamykającym zmagania odcinku Walim - Zagórze byli Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń.

Mikołaj Marczyk, Szymon Gospodarczyk,

Autor zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz

Podczas ostatniej próby walka toczyła się nie tylko o miejsca w klasyfikacji generalnej, ale i dodatkowe punkty w ramach Power Stage. Najlepsi okazali się Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń, którzy wyprzedzili zwycięzców rajdu, Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka o jedyne 0,3s. Trzecim czasem popisali się Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat (+7s).

Mikołaj Marczyk zapisał na swoje konto siedem odcinków specjalnych. Marcin Słobodzian był najlepszy na pozostałych dwóch próbach i ostatecznie stracił do zwycięzcy 11,6s. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+37,5s) uzupełnili podium, kończąc Rajd Świdnicki-KRAUSE piątym czasem na Power Stage.

Czwarte miejsce w generalce (oraz na ostatnim odcinku) zdobyli Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (+42,9s). Załoga zielonego Hyundaia zostawiła w pokonanym polu Sylwestra Płachytkę i Jacka Nowaczewskiego (+1.03,4s).

Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (+1.42,1s) na ostatnim oesie odebrali szóste miejsce parze Jacek Jurecki/Michał Trela (1.43,8s).

Zwycięzcy OPEN 4WD, Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat (+1.44,6s) zajęli ósme miejsce i dopisali sobie również punkty za trzecią pozycję na Power Stage’u. Do poprzedzającej ich załogi Hyundaia zabrakło 0,8s.

Trzecie i20 R5 wprowadzili do czołowej dziesiątki Maciej Lubiak i Tomasz Borko. Strata do zwycięskiego Marczyka wyniosła 1.52,3s. Piotr Parys i Paweł Drahan ukończyli rajd na ostatnim punktowanym miejscu (+2.49,8s).

Obok Brzezińskiego i Parysa na podium w OPEN 4WD zameldowali się Hubert Maj z Magdaleną Kisiel. Do zwycięzcy klasy para straciła 4.42,1s.

W „ośce” triumfowali Tomasz Zbroja i Jakub Wróbel. Drugie miejsce powędrowało do Janka Chmielewskiego i Kamila Hellera (+47,3s), a trzecie dowieźli Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń (+2.06,2s).

Klasa 3. to pewne zwycięstwo Zbroi. Drugie miejsce zajęli Marek Mularczyk i Marcin Michalewicz (+4.24,6s).  Jan Chmielewski odebrał puchar za zwycięstwo w klasie 4., a podium uzupełnili Kamil Bolek i Marcin Gaś (+1.20,2s) oraz Łukasz Lewandowski i Piotr Białowąs (+2.36,1s).

OPEN 2WD padła łupem Strychalskiego. Andrzej Borkowski i Michał Jurgała (+2.10,1s) wyprzedzili po ostatnim odcinku Adama Zdebla i Grzegorza Sielickiego (+2.14,3s).

Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn sięgnęli po zwycięstwo w OPEN 2WD-. Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak (+2.29,7s), których wynik obciąża ponad 4-minutowa kara zajęli drugiej miejsce. Podium uzupełnili Artur Makówka i Anna Sak (+10.58,6s).

Bracia Michał i Jacek Pryczek wygrali HR2. Za nimi zawody ukończyli Tomaszowie Wikieł i Wichrowski (+3.51,1s) oraz Paweł Grzywacz i Maciej Czekan (+11.59,7s).

W HR3 Jakub Żwirek i Paweł Daniec jako jedyni ukończyli rajd.

Adrian i Mateusz Pawłowscy byli najlepsi w HR4. W pokonanym polu pozostawili Rafała Zabuskiego i Adama Biniędę (1.06,3s) oraz Jerzego Smagałę z Maciejem Miklaszewskim (+1.08).

HR5 to zwycięstwo Piotra i Karola Platy. Wyprzedzili oni duety Krzysztof Grocholski/Monika Rawska (+1.04,4s) oraz Henryk Sosnowski i Szymon Kozakiewicz (+6.44,7s).

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie rozgrywany w pierwszy weekend czerwca Rajd Nadwiślański.