Odpowiedź Grzyba

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrali drugi odcinek specjalny Rajdu Świdnickiego.

Rajd Świdnicki

Autor zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz

Drugą próbę pierwszej rundy mistrzostw Polski stanowił odcinek Świdnica - Dziećmorowice-Puchar Dziećmorowic.

Trasę liczącą 12,40 km najszybciej pokonali Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Również jadący Skodą Fabią Rally2 evo Sylwester Płachytka i Jakub Gerber po najlepszym rozpoczęciu 51 edycji Rajdu Świdnickiego, tym razem zanotowali drugi czas (+1,9s). Reprezentanci Poliamid Rally Team utrzymali prowadzenie w zawodach, ale ich przewaga nad Grzybem i Biniędą, którzy awansowali na drugą lokatę, wynosi zaledwie 0,6s.

Trzeci czas na oesie i takie samo miejsce w generalce zajmują Łotysze Martin Sesks i Renars Francis (Skoda Fabia Rally2-Kit) (+7,4s). Są 8,5s za Grzybem.

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski stracili do oesowego podium 5,2s. Duet dysponujący Skodą był 0,6s przed Dariuszem Polońskim i Łukaszem Sitkiem. Załoga VW Polo R5 spadła na czwarte miejsce w rajdzie (+12,3s). Byśkiniewicz z kolei wspiął się na piątą lokatę (+15,4s)

Jarosław Szeja i Marcin Szeja po mocnym otwarciu imprezy, na OS2 stracili ponad czterdzieści sekund (Hyundai i20 R5). Do mety, z powodu awarii auta, nie dotarli Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba (Citroen C3 Rally2)

Kolejne miejsca zajęli Terlecki/Marczewski (Skoda Fabia Rally2 evo) (+13,7s) oraz Kwiatkowski/Kozdroń (Skoda Fabia Rally2 evo) (+14,7s).

Niespełna piętnaście sekund stracili najszybsi w ośce Jacek Sobczak i Mateusz Pawłowski (Porsche 911 GT3). Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta Rally2) zajęli dziewiąte miejsce na próbie (+17,3s), a dziesiątkę zamknął najszybszy duet klasy 3 - Piotr Parys i Damian Syty (+18,8s).