Zasubskrybuj

Zarejestruj się za darmo

  • Szybki dostęp do ulubionych artykułów

  • Zarządzanie powiadomieniami o najświeższych wiadomościach i ulubionych kierowcach

  • Wyraź swoją opinię poprzez komentowanie artykułów

Motorsport prime

Poznaj kontent premium
Zasubskrybuj

Edycja

Polska Polska
RSMP Rajd Małopolski

Szejowie budują przewagę

Po czterech odcinkach specjalnych 4. Valvoline Rajdu Małopolski prowadzą Jarosław i Marcin Szejowie.

Jarosław Szeja Marcin Szeja Skoda Fabia Rally2 evo

Pogoda dopisuje uczestnikom trzeciej rundy RSMP 2024, którzy mają za sobą drugi przejazd odcinka specjalnego Mucharz.

Pierwszy oesowy sukces dzisiejszego dnia zaliczyli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Niewiele ponad 11 kilometrów pokonali w 6.36 i wyprzedzili minimalnie Jarosława i Marcina Szejów [+0,1 s]. Trójkę skompletowali Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot [+4,6 s].

Czwarty czas należał do braci Kotarbów [+ 5,2 s]. Adam Sroka i Łukasz Sitek przejechali czwartą próbę tracąc do Grzyba 6,8 s. Szósty rezultat to Zbigniew Gabryś i Damian Syty [+7,3 s]. Do szybszej jazdy nie są się w stanie zmusić Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, którzy wykręcili siódmy czas z ponad 10 sekundową stratą do zwycięzców.

Najlepsza załoga wśród samochodów napędzanych na jedną oś, Jacek Sobczak i Michał Marczewski zajęli ósme miejsce [+11,9 s] i wyprzedzili o 4,8 s. Rafała Kwiatkowskiego i Kamila Kozdronia. Dziesiąty czas próby Mucharz mieli Michał Tochowicz i Piotr Białowąs [+18,3 s].

Po czterech oesach zlokalizowanych na południe od Wadowic, w rajdzie prowadzą bracia Szejowie. Ich przewaga nad Grzybem i Biniędą wynosi 5,8 s. Trzecie miejsce utrzymują Łukasz i Tomasz Kotarbowie [+10,3 s]

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk przewodzą klasie 3, a liderami klasy 4. są Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz, najszybsi na wszystkich czterech oesach.

W dzisiejszym programie pozostała do rozegrania jeszcze próba Wadowice, która zgodnie z harmonogramem powinna wystartować o godzinie 21:10.

Wyniki po OS4:

1. Jarosław Szeja/Marcin Szeja Skoda Fabia Rally2 evo 24.14,2
2. Grzegorz Grzyb/Adam Binięda Skoda Fabia Rally2 evo +5,8 s
3. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba Citroen C3 Rally2 +10,3 s
4. Zbigniew Gabryś/Damian Syty Skoda Fabia RS Rally2 +11,3 s
5. Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot Skoda Fabia RS Rally2 +24,2 s
6. Adam Sroka/Łukasz Sitek Skoda Fabia Rally2 evo +31,3 s
7. Łukasz Byśkiniewicz/Daniel Siatkowski Skoda Fabia Rally2 evo +33,4 s
8. Jacek Sobczak/Michał Marczewski Porsche 911 GT3 +54,4 s
9. Michał Tochowicz/Piotr Białowąs Citroen C3 Rally2 +1.14,7 s
10.Hubert Laskowski/Michał Kuśnierz Ford Fiesta Rally4 + 1.19,7 s

Bądź częścią społeczności Motorsport.com

Dołącz do rozmowy
Poprzedni artykuł Braterski pojedynek
Następny artykuł Piątek dla Szejów, Grzyb już drugi

Najciekawsze komentarze

Zarejestruj się za darmo

  • Szybki dostęp do ulubionych artykułów

  • Zarządzanie powiadomieniami o najświeższych wiadomościach i ulubionych kierowcach

  • Wyraź swoją opinię poprzez komentowanie artykułów

Motorsport prime

Poznaj kontent premium
Zasubskrybuj

Edycja

Polska Polska