Polska Polska
RSMP Rajd Wisły

Wypowiedzi kierowców po Rajdzie Wisły, finałowej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Rajd Wisły

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali zakończony 68. Rajd Wisły - finałową rundę sezonu mistrzostw Polski. Zwycięstwo w Beskidach to drugi z rzędu triumf duetu ORLEN Team w RSMP. Na drugim miejscu finiszowali Łukasz Byśkiniewicz (Skoda Fabia Rally2 evo, +1:25,3), którzy przypieczętowali w ten sposób zdobycie tytułu wicemistrzów Polski*. Na najniższym stopniu podium stanęli Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta Rally2, +3:18,5), dzięki czemu awansowali na trzecią pozycję w punktacji sezonu.

Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Ford Fiesta Rally3) zajęli czwarte miejsce w zawodach, pierwsze w klasie 3, zostając mistrzami Polski w tej kategorii.

Gracjan Predko i Michał Jurgała (Peugeot 208 Rally4) zameldowali się na mecie na siódmym miejscu w „ośce”, dzięki czemu obronili prowadzenie i zdobyli tytuł mistrzów Polski w klasyfikacji 2WD oraz w klasie 4.