Pierwsze zwycięstwo Hirakawy

Ryo Hirakawa odniósł na Twin Ring Motegi pierwsze zwycięstwo w Super Formula Championship.

平川亮(ITOCHU ENEX TEAM IMPUL)

Autor zdjęcia: Jun Goto

25-latek z Team Impul, Hirakawa ściga się w tej kategorii od 2013 roku (z przerwą w okresie 2016-17). W 2012 kierowca z Kure wywalczył mistrzostwo Japonii F3.

Drugi na starcie, Hirakawa pojechał na jeden stop i na 43 okrążeniu odzyskał prowadzenie po zmianie opon przez Kamuiego Kobayashiego. Uczestnik 75 wyścigów F1, Kobayashi finiszował 2,9 sekundy za Dallarą z numerem 20.

Nick Cassidy ruszający z 12 pola, zmienił opony na miękkie już po czterech okrążeniach. Na 45 kółku Nowozelandczyk zrzucił z podium Álexa Palou. Cassidy znalazł się na czele punktacji na dwie rundy przed zakończeniem sezonu. Palou, który drugi raz z rzędu wywalczył pole position i liderował do 23 okrążenia, zadowolił się czwartą lokatą na mecie.

Pozostałe punktowane miejsca zajęli Nirei Fukuzumi, Hiroaki Ishiura, Lucas Auer i Tomoki Nojiri. Dotychczasowy lider mistrzostw, Naoki Yamamoto na ostatnim okrążeniu przejął P9. Dwukrotny mistrz Super Formuły zgasił silnik na starcie i rozpoczynał wyścig z pit lane. Dziesiątkę zamknął Yuji Kunimoto - pierwszy z kierowców, którzy zaliczyli dwa pit stopy.

4 Spain Alex Palou TCS Nakajima Racing 51 1:23'07.725 16.314 6.543 5
5 Japan Nirei Fukuzumi DoCoMo Team Dandelion Racing 51 1:23'10.079 18.668 2.354 4
6 Japan Hiroaki Ishiura JMS P.mu/cerumo-INGING 51 1:23'19.850 28.439 9.771 3
7 Austria Lucas Auer B-MAX with Motopark 51 1:23'34.534 43.123 14.684 2
8 Japan Tomoki Nojiri Team Mugen 51 1:23'35.111 43.70 0.577 1
9 Japan Naoki Yamamoto DoCoMo Team Dandelion Racing 51 1:23'35.372 43.961 0.261
10 Japan Yuji Kunimoto Kondo Racing 51 1:23'36.018 44.607 0.646
11 Kazuya Oshima UOMO Sunoco Team LeMans 51 1:23'36.730 45.319 0.712
12 Russian Federation Artiom Markiełow UOMO Sunoco Team LeMans 51 1:23'37.417 46.006 0.687
13 Japan Kenta Yamashita Kondo Racing 51 1:23'38.056 46.645 0.639
14 Mexico Patricio O'Ward Team Mugen 51 1:23'40.298 48.887 2.242
15 Japan Yuhi Sekiguchi Team Impul 51 1:23'41.251 49.840 0.953
16 Japan Kazuki Nakajima Vantelin Team TOM'S 51 1:23'52.149 1'00.738 10.898
17 Sho Tsuboi JMS P.mu/cerumo-INGING 51 1:24'01.712 1'10.301 9.563
18 Koudai Tsukakoshi Real Racing 51 1:24'04.225 1'12.814 2.513
19 United Kingdom Harrison Newey B-MAX with Motopark 51 1:24'19.150 1'27.739 14.925