-
18 dni

Antoszewski drugi pod Brnem

7 wrz 2019, 11:59

Lider do ostatniego okrążenia, Jan Antoszewski ukończył pierwszy wyścig Swift Cup Europe pod Brnem na drugim miejscu.

Wyścig rozegrano w ulewnym deszczu. Drugi po starcie, Jan Antoszewski wyprzedził Dominika Haselsteinera na trzecim okrążeniu i oddalił się od kierowcy Wimmer Werk Motorsport na 3,1 sekundy (8). Max Wimmer, który zostawił za sobą Haselsteinera, na finiszu dogonił Antoszewskiego, odbierając mu P1 na 13 kółku.

Najszybszy w kwalifikacjach Swift 1.6 Cup Europe, Maciej Banaś wygrał start w klasie i dopiero na 5 okrążeniu znalazł się za Balázsem Körmöczim. Na 7 kółku 13-latek wyprzedził lidera punktacji, na ósmym ponownie z przodu znalazł się Körmöczi. Ostatecznie Banaś stanął na drugim stopniu podium.

W łącznej klasyfikacji Swift Cup Europe Jan Antoszewski powiększył przewagę nad Ádámem Lengyelem do 10 punktów.