Antoszewski utrzymał prowadzenie

Drugi w popołudniowym wyścigu na Salzburgringu, Jan Antoszewski utrzymał pozycję lidera Swift Cup Europe.

Jan Antoszewski

Autor zdjęcia: Swift Cup Europe

Ádám Lengyel, do mety atakowany przez Antoszewskiego, ustrzelił dublet w Mozartpreis. Najlepszy z Austriaków, Peter Eibisberger tym razem stanął na trzecim stopniu podium. Maciej Banaś po starcie z ostatniego pola szybko przebił się na czwarte miejsce w klasie 1.6, ostatecznie mijając metę na piątej pozycji.

Szósty na starcie, Antoszewski ukończył pierwsze okrążenie na drugim miejscu - za ruszającym z pole position Egonem Burkusem. Ádám Lengyel wyprzedził Burkusa (2) i Antoszewskiego (3), któremu na prostych brakowało prędkości maksymalnej.

Andreas Höfler przejechał przez żwir, spadając z czwartego na ósme miejsce (4). Peter Eibisberger zostawił za sobą Egona Burkusa (5). Dominik Haselsteiner atakował Węgra i doszło do kolizji na szykanie (8). Czwartą lokatę przejął Max Wimmer. Na ostatnim kółku Antoszewski mocno naciskał Lengyela który finiszował z przewagą 0,7 sekundy.