Ładniak liderem wśród juniorów
Ładniak na testach w Oschersleben
Ładniak w nowym zespole
Ładniak drugi na Nurburgring

Cztery wyścigi, dwa weekendy zmagań - tyle pozostało kierowcom serii ADAC TCR Germany do zakończenia sezonu 2022. Już podczas najbliższych startów na torze Sachsenring Szymon Ładniak może zapewnić sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów.

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany, w miniony weekend.

Ścigający się w serii ADAC TCR Germany Szymon Ładniak przygotowuje się do sezonu. 19-latek, który niedawno otrzymał angaż w fabrycznym zespole Liqui Moly Team Engstler, bierze udział w oficjalnych przedsezonowych testach na torze w Oschersleben.

Liqui Moly Team Engstler potwierdził skład na tegoroczny sezon TCR Germany. W trzech Hondach Civic Type-R zobaczymy Szmona Ładniaka, Martina Andersena i Rolanda Hertnera.

Szymon Ładniak zajął drugie miejsce w ostatnim wyścigu sezonu serii TCR Germany na Nurburgring.

Szymon Ładniak na testach w Oschersleben

Andersen od startu do mety

Martin Anderesn utrzymał pierwsze miejsce od startu do mety, wygrywając wyścig serii TCR Germany na Nurburgring.

Fugel z pole position

Marcel Fugel zdobył pole position do drugiego wyścigu serii TCR Germany na Nurburgring.

Ładniak z szóstego pola

Szymon Ładniak zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu serii TCR Germany na Nurburgring.

Gruber najszybszy na Nurburgring

Nico Gruber okazał się najszybszym kierowcą podczas treningu na torze w Norymberdze.

Engstler mistrzem

Luca Engstler kończąc wyścig na czwartym miejscu zapewnił sobie mistrzostwo serii TCR Germany.

Scalvini zapewnia sobie pole position

Eric Scalvini wystartuje z pierwszego pola do drugiego wyścigu serii TCR Germany na Hockenheimring.

Pech Ładniaka

Szymon Ładniak po bardzo udanej pierwszej części wyścigu, musiał wycofać się z dalszej rywalizacji ze względu na awarię samochodu. Zwyciężył Luca Engstler.

Engstler najszybszy w kwalifikacjach

Pierwsza sesja kwalifikacyjna na torze Hockenheimring padła łupem Luci Engstlera. Szymon Ładniak oraz Albert Legutko zajęli 9. i 14. miejsce.

Problematyczny wyścig Legutki i Ładniaka

Dominik Fugel wygrał drugi wyścig na Sachsenring. Albert Legutko oraz Szymon Ładniak dojechali do mety na końcu stawki.

Kolejne kwalifikacje Polaków w TCR Germany

Szymon Ładniak oraz Albert Legutko zakwalifikowali się na 12. i 14. pozycji do drugiego wyścigu na torze w Saksonii.

Ładniak w górę stawki

Szymon Ładniak, który startował z końca stawki, przebił się na dziewiątą pozycję.

Ładniak i Legutko na dole tabeli

Szymon Ładniak oraz Albert Legutko zajęli 13. oraz 15. miejsce podczas kwalifikacji serii TCR Germany na torze Sachsenring.

Ładniak drugim juniorem

Osiemnasty na starcie, Szymon Ładniak przebił się na 10 miejsce w drugim wyścigu TCR Germany na Red Bull Ringu.

Pierwsze zwycięstwo Scalviniego

Eric Scalvini świętował na Red Bull Ringu pierwsze zwycięstwo w TCR Germany.

Najlepszy czas Engstlera

Luca Engstler był najszybszy w pierwszym dniu rundy TCR Germany na Red Bull Ringu.

Nasza nowa aplikacja!
Pobierz teraz

Aplikacja Motorsport.com udostępnia wszystkie informacje z Twojej ulubionej serii wyścigowej i zapewnia bezpośredni dostęp do naszych najlepszych treści oraz wyników, funkcji specjalnych i statystyk.