Neuville wygrywa w debiucie

Thierry Neuville wygrał na Nürburgringu pierwszy wyścig samochodowy, w którym uczestniczył.

Thierry Neuville, Engstler Motorsport Hyundai i30 N TCR

Czterokrotny wicemistrz świata w rajdach prowadził od startu do mety, pokonując o 4,2 sekundy Maxa Hesse, kolegę z Hyundai Team Engstler. Hessemu, ubiegłorocznemu mistrzowi juniorów, przypadł komplet punktów w ADAC TCR Germany. Najlepszy junior wyścigu, 18-letni Julien Apothéloz pierwszy raz stanął na podium w niemieckiej serii TCR.

Neuville perfekcyjnie wykorzystał pole position. Max Hesse utrzymał P2. Michelle Halder na krótko przejęła P5. Sebastian Steibel wykonał falstart. Ruszający z trzeciego pola Mike Halder został uderzony w prawy tył Civica przez Hariego Proczyka i wykonał obrót na Yokohama-S. W karambolu uczestniczyli Théo Coicaud, Dominik Fugel i Karen Gaillard.

Na drugim kółku Julien Apothéloz i Lukas Niedertscheider zepchnęli Hariego Proczyka na P5. Po eksplozji silnika i pożarze Hondy Bradleya Burnsa interweniował Safety Car (4).

Restart nastąpił po 10 okrążeniu. Neuville uciekł Hessemu. Karen Gaillard została ukarana drive through za przekroczenie limitu prędkości na pit lane. Antti Buri wyprzedził Proczyka i Niedertscheidera. Théo Coicaud przebił się na P6. Hari Proczyk spadł na 11 miejsce.

PUNKTACJA ADAC TCR GERMAN
1. Buri 302, 2. Hesse 278, 3. Proczyk 276, 4. Mike Halder 258, 5. Niedertscheider 197, 6. Coicaud 189, 7. Michelle Halder 162, 8. Apothéloz 151, 9. Burns 150, 10. Kircher 142.

Podium: race winner Thierry Neuville, Hyundai, second place Max Hesse, Hyundai, third place Julien Apothéloz, Topcar Sport

Photo by: Hyundai