:
42 Sekundy

Dakar: Etap 7

14 sty 2019, 12:06

Na siódmym etapie Rajdu Dakar na zawodników czeka zaledwie 65 km dojazdówki, ale za to odcinek specjalny o długości 323 km.Po wyczerpującym powrocie do rywalizacji w niedzielę, który zabrał dakarową karawanę z Arequipy do San Juan de Marcona, w poniedziałek odcinek specjalny w formie pętli.Pablo Quintanilla będzie bronił prowadzenia w kategorii motocykli.

Wyjedzie pierwszy na trasę etapu, czego mieli okazję już doświadczyć jego najgroźniejsi rywale. Jest pod sporą presją ze strony innych zawodników, pierwszą szóstkę dzieli tylko dziesięć minut. Najbliżej niego jest Ricky Brabec, ze stratą 4 min 38 s. Motocykliści ruszają do akcji już o 12.15 polskiego czasu.Rywalizacja wśród załóg samochodów rozpocznę się o 14:04 polskiego czasu. Czy Sebastien Loeb zanotuje trzecie etapowe zwycięstwo z rzędu? Kierowca z Alzacji jest wiceliderem rajdu, ale jego strata do pewnie jadącego Nassela Al-Attiyaha wynosi już blisko 38 minut. Tuż za swoimi plecami Loeb i Elena mają Stephane'a Peterhansela, który z pewnością znów podejmie próbę odrobienia strat.fot. DPPI