Dzień Gwatemalczyka

akcje
komentarze
Dzień Gwatemalczyka
11 sty 2019, 17:15

Na listę zwycięzców etapu w Africa Eco Race wpisał się trzeci motocyklista Team Ullevålseter.

W Akdżawadżacie triumfował Jeremías Francisco Arredondo Gaitán, 41-latek z Gwatemali, uczestnik 12 Rajdów Dakar, a także zdobywca Everestu.Po 48-kilometrowej dojazdówce do Ain Attaya wystartowano do odcinka o długości 471 km, kończącego się na biwaku w stolicy regionu Insziri. Siódmy na starcie, Arredondo pojawił się jako lider na CP3 (403 km). Prowadzący poprzednio Alessandro Boturi na mecie stracił 2.59 do Gwatemalczyka. Kolejne czasy uzyskali Pål Anders Ullevålseter (+4.52), Simone Agazzi (+7.36) i Kristian Felix Jensen (+11,26).

Yves Fromont, który siedem lat czekał na drugie etapowe zwycięstwo w maratonie do Dakaru, po dwóch dobach świętował sukces numer 3. Kierowca z Lyonu pilotowany przez Paula Vidala, okazał się szybszy o 10,5 minuty od Davida Gérarda. Czołową trójkę uzupełnił lider rajdu, Jean-Pierre Strugo.

Jadący solo Tomáš Tomeček uzyskał piąty czas w Auto/Camion, wygrywając kategorię T4. Drugi na etapie, Noël Essers odrobił 11 minut do liderki klasyfikacji kierowców ciężarówek, Elisabete Jacinto.

Etap 10: Amodjar - Akdżawadżat 519 km (OS 471 km)

MOTOCYKLE
1. Francisco Arredondo (GCA) KTM 450 7:02.23
2. Alessandro Botturi (I) Yamaha WR 450F +2.59
3. Pål Anders Ullevålseter (N) KTM 450 +4.52
4. Simone Agazzi (I) Honda CRF 450 RX +7.36
5. Kristian Felix Jensen (N) KTM 450 +11.26
6. Martin Benko (SK) KTM 450 +14.57
7. Patrice Carillon (F) KTM 450 +27.54
8. Norbert Dubois (F) KTM 450 +45.59
9. Domenico Cipollone (I) KTM 450 +1:22.59
10. Ján Zaťko (SK) KTM 500 EXC +1:29.26

PO ETAPIE
1. Botturi 44:13.56, 2. Ullevålseter +7.08, 3. Agazzi +2:11.42, 4. Jensen +2:36.45, 5. Arredondo +5:34.07, 6. Carillon +6:13.50, 7. Cipollone +6:46.16, 8. Cavelius +7:05.58, 9. Zaťko +10:22.20, 10. Rahm +10:58.29.

SAMOCHODY
1. Yves Fromont/Paul Vidal (F) Buggy Tarek 6:45.23
2. David Gérard/Pascal Delacour (F) Optimus MD +10.36
3. Jean-Pierre Strugo/François Borsotto (F) Optimus MD +11.56
4. Jean-Noël Julien/Rabha Julien (F) Optimus MD +19.55
5. Rudy Roquesalane/Vincent Ferri (F) Can-Am Maverick X3 +38.49
6. Bruno Fretin/Willy Charbonnier (F) Can-Am Maverick X3 +48.34
7. Benoît Fretin/Anthony Pichard (F) Can-Am Maverick X3 +56.02
8. Jean-Claude Ruffier/Jérôme Bos (F) Can-Am Maverick X3 +1:04.49
9. Jean-Luc Pisson-Ceccaldi/Thomas Gaidella (F) Can-Am Maverick X3 +1:22.18
10. Jewgienij Suchowienko/Jewgienij Pawłow (RUS) GAZelle Next +1:34.40

PO ETAPIE
1. Strugo 42:54.00, 2. Gérard +1:27.43, 3. Fromont +1:51.43, 4. Julien +1:53.09, 5. Martin +3:30.09, 6. Mognier +6:26.10, 7. Roquesalane +7:45.18, 8. Bruno Fretin +11:16.22, 9. Benoît Fretin +11:45.47, 10. Pisson-Ceccaldi +14:56.54.

CIĘŻARÓWKI
1. Tomáš Tomeček (CZ) Tatra 815 7:09.30
2. Noël Essers/Marc Lauwers/Johan Cooninx (B) MAN TGA +4.03
3. Bolesław Lewickij/Stanisław Dołgow (RUS) GAZ Sadko Next 4x4 +11.27
4. Elisabete Jacinto/José Teixeira/Marco Cochinho (P) MAN TGS +15.03
5. Aad van Velsen/Marco Siemons/Harry Oosting (NL) Ginaf X2222 +49.35
6. Johan Elfrink/Dirk Schuttel (NL) Mercedes Zetros +51.03
7. Igor Bouwens/Frits Driesmans/Ulrich Boerboom (B) Iveco Trakker Evo 2 +1:22.43

PO ETAPIE
1. Jacinto 46:05.43, 2. Essers +2:01.17, 3. Elfrink +6:29.49, 4. Bouwens +7:25.41, 5. van Velsen +8:51.08, 6. Tomeček +17:06.27, 7. Lewickij +22:32.44.

Fot. Alain Rossignol/Jorge Cunha / Rally Cool

[youtube]LI5Lf6CqLjw[/youtube[

Następny artykuł
Gonçalves złamał rękę

Poprzedni artykuł

Gonçalves złamał rękę

Następny artykuł

Mercedesem w ścianę

Mercedesem w ścianę
Załaduj komentarze

O tym artykule

Serie Terenowe
Bądź pierwszy by otrzymać
wiadomości