Najdłuższy oes dla Ullevålsetera

akcje
komentarze
Najdłuższy oes dla Ullevålsetera
4 sty 2019, 14:58

Pål Anders Ullevålseter pokonał Alessandro Botturiego o 1.59 na najdłuższym, 492-kilometrowym odcinku specjalnym Africa Eco Race.

W łącznych wynikach przewaga Włocha nad Norwegiem zmalała do 5.08. Trzeci czas uzyskał dzisiaj Kristian Felix Jensen, kolega Påla Andersa z Team Ullevålseter.

Oes rozpoczynał się na biwaku pod Assą, kończył 1,8 km od średniowiecznego fortu Szakal, opuszczonego przez Hiszpanów w 1975 roku. Pål Anders Ullevålseter startujący dwie minuty za Alessandro Botturim, dogonił Yamahę z numerem 103. 

Samochodową część maratonu zdominowali Dominique Laure i Christophe Crespo. Załoga MD Rallye / CapCom Raid odniosła czwarte etapowe zwycięstwo z rzędu. Laure przejechał odcinek o 1.27 szybciej od Davida Gérarda, o 2.14 od Jean-Pierre'a Strugo.

Igor Bouwens, piąty w Auto/Camion, po raz trzeci wygrał etap w T4. Tomáš Tomeček uzyskał drugi czas i odebrał prowadzenie Elisabete Jacinto. 

Bouwens/Driesmans/Boerboom | Fot. Africa Eco Race

Etap 4: Assa - Fort Chacal 494 km (OS 492 km)
 
MOTOCYKLE
1. Pål Anders Ullevålseter (N) KTM 450 5:21.00
2. Alessandro Botturi (I) Yamaha WR 450F +1.59
3. Kristian Felix Jensen (N) KTM 450 +23.18
4. Martin Benko (SK) KTM 450 +28.00
5. Philippe Cavelius (F) KTM 450 +40.59
6. Guillaume Vidal (F) KTM 450 +42.50
7. Domenico Cipollone (I) KTM 450 +45.05
8. Francisco Arredondo (GCA) KTM 450 +48.41
9. Norbert Dubois (F) KTM 450 +53.48
10. Simone Agazzi (I) Honda CRF 450 RX +54.15
 
PO ETAPIE
1. Botturi 16:31.57, 2. Ullevålseter +5.08, 3. Agazzi +1:38.09, 4. Benko +1:42.39, 5. Jensen +2:05.07, 6. Cavelius +2:38.26, 7. Cipollone +2:48.08, 8. Rahm +3:36.44, 9. Hamard +3:39.14, 10. Kaye +4:03.22.
 
SAMOCHODY
1. Dominique Laure/Christophe Crespo (F) Optimus MD 5:00.33
2. David Gérard/Pascal Delacour (F) Optimus MD +1.27
3. Jean-Pierre Strugo/François Borsotto (F) Optimus MD +2.14
4. Yves Fromont/Paul Vidal (F) Buggy Tarek +19.38
5. Siergiej Kuprianow/Aleksandr Kuprianow (RUS) Optimus MD +21.09
6. Patrick Martin/Didier Bigot (F) Mercedes Tarek CI +25.38
7. Philippe Gosselin/David Bonon (F) Optimus MD +37.13
8. Imre Varga/József Toma (H) BMW X6 +40.33
9. Jean-Noël Julien/Rabha Julien (F) Optimus MD +41.22
10. Gérald Mognier/Pierre Roubin (F) Peugeot Buggy +55.06
 
PO ETAPIE
1. Laure 15:46.14, 2. Strugo +19.00, 3. Fromont +1:24.11, 4. Julien 1:30.21, 5. Martin +1:40.51, 6. Gerard +2:02.25, 7. Kurpianow +2:35.51, 8. Mognier +2:45.08, 9. Roquesalane +3:54.53, 10. Titow +5:54.00.
 
CIĘŻARÓWKI
1. Igor Bouwens/Frits Driesmans/Ulrich Boerboom (B) Iveco Trakker Evo 2 5:20.24
2. Tomáš Tomeček (CZ) Tatra 815 +11.27
3. Elisabete Jacinto/José Teixeira/Marco Cochinho (P) MAN TGS +27.51
4. Bolesław Lewickij/Stanisław Dołgow (RUS) GAZ Sadko Next 4x4 +31.56
5. Aad van Velsen/Marco Siemons/Harry Oosting (NL) Ginaf X2222 +36.03
6. Noël Essers/Marc Lauwers/Johan Cooninx (B) MAN TGA +39.01
7. Johan Elfrink/Dirk Schuttel (NL) Mercedes Zetros +1:10.55
8. Coen den Hartigh/Robert van Pelt/Eddy van der Vos (NL) Ginaf X2222 +1:48.02
 
PO ETAPIE
1. Tomeček 17:58.48, 2. Jacinto +7.24, 3. Essers +1:31.22, 4. Bouwens +2:00.47, 5. van Velsen +2:06.02, 6. Elfrink +2:31.21, 7. Lewickij +15:53.32, 8. den Hartigh +17:19.53.
 
Fot. Alain Rossignol/Jorge Cunha / Rally Cool
 
[youtube]RPLHN-VzWwk[/youtube]

 

Następny artykuł
Byśkiniewicz i Hyundai i20 R5 na Moto Orkiestrze

Poprzedni artykuł

Byśkiniewicz i Hyundai i20 R5 na Moto Orkiestrze

Następny artykuł

Druga szansa Tatiany

Druga szansa Tatiany
Załaduj komentarze

O tym artykule

Serie Terenowe
Bądź pierwszy by otrzymać
wiadomości