Etap wygrał Nicolás Cavigliasso - przed Jeremíasem Gonzálezem, Italo Pedemonte i Sonikiem. Na dwa dni przed zakończeniem chilijskiej rundy Pucharu Świata Cavigliasso wyprzedza Gonzáleza o 3.11, Sonika o 51.48.
Za pomoc udzieloną motocykliście Giorgio Carboniemu, Pedemonte odjęto 36.23, Gonzálezowi - 11.42.
Poranna mgła znów spowodowała opóźnienie na starcie. Odcinek La Cortadera – La Gloria rozpoczął się o godz. 12.05, zamiast planowanej 10.30. Pablo Quintanilla ruszający jako szósty, pokonał Sama Sunderlanda o 3.46. Otwierający trasę Kevin Benavides stracił 6.49 i spadł za Quintanillę w wynikach rajdu. Top 3 w klasyfikacji juniorów utworzyli José Ignacio Cornejo, Maciej Giemza i Adam Tomiczek.
Ignaco Casale przygotowujący się do Dakaru 2019, wrócił na trasę i zajął trzecie miejsce w UTV - ze stratą 10 minut do lidera, Michelangelo Bertolli.
Etap 3: Copiapó - Inca de Oro - Copiapó (OS 259 km)
MOTOCYKLE
1. Pablo Quintanilla (RCH) Husqvarna FR 450 Rally 2:57.40
2. Sam Sunderland (GB) KTM 450 +3.46
3. Kevin Benavides (RA) Honda CRF 450 Rally +6.49
4. Paulo Gonçalves (P) Honda CRF 450 Rally +7.47
5. Toby Price (AUS) KTM 450 +7.55
6. José Ignacio Cornejo (RCH) Honda CRF 450 Rally +9.37
7. Franco Caimi (RA) Yamaha WR 450 F1 +11.15
8. Matthias Walkner (A) KTM 450 +11.25
9. Adrien Van Beveren (F) Yamaha WR 450 F1 +12.33
10. Ricky Brabec (USA) Honda CRF 450 Rally +13.08
...
14. Maciej Giemza (PL) KTM 450 +31.53
15. Adam Tomiczek (PL) KTM 450 +48.09
PO ETAPIE
1. Quintanilla 9:39.12, 2. Benavides +4.56, 3. Price +12.06, 4. Walkner +17.14, 5. Sunderland +21.45, 6. Caimi +22.02, 7. Gonçalves +25.00, 8. Brabec +28.35, 9. Van Beveren +34.26, 10. Cornejo +43.48, 14. Giemza +1:46.18, 15. Tomiczek +2:18.15.
QUADY
1. Nicolás Cavigliasso (RA) Yamaha Raptor 700 3:51.59
2. Jeremías González (RA) Yamaha Raptor 700 +2.23
3. Italo Pedemonte (RCH) Yamaha Raptor 700 +2.24
4. Rafał Sonik (PL) Yamaha Raptor 700 +27.46
5. Giovanni Enrico (RCH) Yamaha Raptor 700 +1:13.06
6. Alexander Kotesky (RCH) Yamaha Raptor 700 +2:10.17
PO ETAPIE
1. Cavigliasso 12:24.20, 2. González +3.11, 3. Sonik +51.48, 4. Enrico +30:13.33, 5. Kotesky +30:29.59, 6. Pedemonte +30:47.45, 7. Maksimow +58:25.25.
SAMOCHODY I UTV
1. Michelangelo Bertolla/Paolo Boggioni (RCH) Can-Am Maverick X3 3:43.28
2. Jaime Prohens/Alvaro León (RCH) Polaris RZR 1000 +9.04
3. Ignacio Casale/Gabriel Balut (RCH) Yamaha TXQ 1000 +10.22
4. Rodrigo Caballero/Marcello Scola (RCH) Can-Am Maverick X3 +12.18
5. Rodrigo Moreno/Jorge Araya (RCH) Can-Am Maverick X3 +13.47
6. Marcelo Rojas/Antonio Hasbún (RCH) Can-Am Maverick X3 +33.14
7. Raúl Dagnino/Alvaro Román (RCH) Can-Am Maverick X3 +34.10
8. Vicente Dagnino/Benjamin Braun (RCH) Can-Am Maverick X3 +51.01
9. Francisco Massú/Eric Muñoz (RCH) Great Wall Wingle 5 +1:54.19
PO ETAPIE
1. Bertolla 12:20.28, 2. Prohens +24.35, 3. Caballero +42.49, 4. R. Dagnino +43.07, 5. Rojas +54.05, 6. V. Dagnino +1:01.59, 7. Fuenzalida +11:00.50, 8. Massú +15:52.43, 9. Eguiguren +26:45.02, 10. Moreno +36:50.40,
Najciekawsze komentarze