Gosia Rdest zastąpi Tasmin Pepper w pierwszych dwóch wyścigach W Series.

Organizatorzy W Series odwołali pięciodniowe testy na Circuit Ricardo Tormo.

W Series przy F1

W Series dołączy do programu Formuły 1 od sezonu 2021.

W Series: Kobieta w F1? Poczekajmy 10 lat

Szefowa cyklu W Series - Catherine Bond Mui jest przekonana, że za pewien czas zobaczymy kobietę za kierownicą samochodu Formuły 1 w mistrzostwach świata.

Lista na W Series 2020

Organizatorzy W Series ogłosili listę 18 zawodniczek, przyjętych na drugą edycję mistrzostw. Dodatkowe dwa nazwiska zostaną podane w późniejszym terminie.

Coulthard: Krytyka W Series jest niezrozumiała

David Coulthard, były kierowcy Formuły 1, przyznał, że nie pojmuje ciągłej krytyki W Series oraz licznych sceptycznych głosów dotyczących kobiecej rywalizacji.

Budżetowe problemy Chadwick

Jamie Chadwick, zwyciężczyni pierwszego sezonu W Series, wyraziła zainteresowanie startami w Formule 3. 21-latka przyznała jednak, że nagroda otrzymana za triumf w żeńskiej serii nie wystarczy, by otrzymać konkurencyjny bolid w F3.

Zwycięstwo Powell, Chadwick mistrzynią

Po "najgorszych 30 minutach w życiu" Jamie Chadwick sięgnęła na Brands Hatch po mistrzostwo W Series.

Chadwick z pole position, Rdest na P13

Kandydatka na mistrzynię W Series, Jamie Chadwick zdobyła trzecie pole position w sezonie. Gosia Rdest rozpocznie wyścig w Brands Hatch z 13 pola.

Sobota Emmy na Brands Hatch

Emma Kimiläinen popisała się najlepszym czasem również w drugim treningu W Series na Brands Hatch. Gosia Rdest uzyskała 14 czas.

Kimiläinen najszybsza, Rdest na P10

Emma Kimiläinen wygrała 35-minutowy trening, rozpoczynający program końcowej rundy W Series na Brands Hatch.

Rdest: Za mną bardzo dobry weekend

Gosia Rdest świetnie zaprezentowała się w Assen, gdzie rozgrywano piątą rundę cyklu W Series. Polka zajęła szóste miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w tegorocznych startach w tych mistrzostwach.

Gilkes uciekła rywalkom, pech Rdest

Najmłodsza w stawce, Megan Gilkes wygrała w Assen niezaliczany do mistrzostw wyścig W Series z odwróconymi polami startowymi.

Najlepszy wynik Rdest w W Series

Emma Kimiläinen odniosła w Assen pierwsze zwycięstwo w W Series. Pretendentki do tytułu - Jamie Chadwick i Beitske Visser ukończyły wyścig na trzecim i czwartym miejscu, co odsuwa rozstrzygnięcie mistrzostw do Brands Hatch. Gosia Rdest, szósta na mecie, uzyskała najlepszy wynik w serii awansując do dwunastki, która ma zapewnione miejsce w sezonie 2020.

Pole position dla Emmy, Gosia w top 10

Emma Kimiläinen jako czwarta sięgnęła po pole position w W Series. Gosia Rdest zakończyła kwalifikacje w Assen na 10 miejscu.

Siódmy czas Rdest

Gosia Rdest zajęła siódme miejsce w drugim treningu W Series w Assen. Najlepszy czas należał do Sarah Moore.

Kimiläinen dyktuje tempo w Assen

Emma Kimiläinen-Liuski, która wróciła na Norisringu po opuszczeniu dwóch rund W Series, dyktuje tempo na TT Circuit Assen.

Dominacja Garcii, pech Rdest

Marta García świętowała na Norisringu pierwsze zwycięstwo w W Series. Gosia Rdest po pechowym wyścigu zajęła 14 miejsce.

Rdest w drugim rzędzie

Po najlepszych kwalifikacjach w W Series, Gosia Rdest rozpocznie wyścig na Norisringu z czwartego pola.

Rdest wygrała trening W Series!

Gosia Rdest zostawiła za sobą rywalki w drugim treningu W Series na Norisringu.

Rdest szybka na Norisringu. Powell w szpitalu.

Gosia Rdest zajęła siódme miejsce w pierwszym treningu W Series na Norisringu - ze stratą 0,2 sekundy do najszybszej, Fabienne Wohlwend.

Drugie zwycięstwo Chadwick, Rdest 13.

Jamie Chadwick odniosła w Misano drugie zwycięstwo w W Series.

Wohlwend szybsza od Chadwick, Rdest na P12

Po dwóch wygranych kwalifikacjach W Series przez Jamie Chadwick, w Misano szybsza od Angielki okazała się Fabienne Wohlwend.

Japońska niespodzianka w W Series

Miki Koyama zostawiła za sobą rywalki w drugim treningu W Series w Misano. Gosia Rdest awansowała na 13 miejsce.

Visser i Brytyjki

Triumfatorka z Zolder, Beitske Visser zdominowała pierwszy trening W Series na Misano World Circuit Marco Simoncelli. Gosia Rdest ukończyła sesję na 15 miejscu.

Zolder pechowe dla Rdest

Pomimo dwóch udanych sesji treningowych i dobrego tempa w kwalifikacjach zakończonych na 10. miejscu, Gosia nie może zaliczyć drugiego weekendu W Series odbywającego się w Belgii do udanych. W wyniku incydentu wyścigowego w początkowej fazie wyścigu Polka została wyeliminowana z możliwości walki o cenne punkty.

Visser triumfuje w Zolder, pech Rdest

Beitske Visser wygrała wyścig W Series na Circuit Zolder. Gosia Rdest odpadła po kolizji na 3 okrążeniu.

Rdest szykuje się do drugiej rundy W Series

Dwa tygodnie, które minęły od pierwszej rundy W Series na niemieckim Hockenheim to już historia. W sobotę 18-go maja belgijski tor Zolder będzie gościł drugą rundę mistrzostw. Zmierzy się ze sobą 18 kobiet, a wśród nich Gosia Rdest.

Rdest: Cel został osiągnięty

Niecierpliwie wyczekiwany weekend otwierający W Series za nami. Do rywalizacji stanęło osiemnaście kobiet, a wśród nich Gosia Rdest.

Zwycięstwo Chadwick, Rdest punktuje

Jamie Chadwick, Alice Powell i Marta García stanęły na podium po pierwszym wyścigu W Series w Hockenheim. Walcząca do końca Gosia Rdest zdobyła punkty za 9 lokatę.

Gosia Rdest przed debiutem w W Series

W sobotę 4 maja 2019, słynny niemiecki tor Hockenheim otworzy nowy rozdział w historii motorsportu. 18 mistrzyń kierownicy z całego świata po raz pierwszy zmierzy się w nowej serii wyścigowej single seaterów. Gosia Rdest jest jedyną Polką w tej elitarnej grupie kobiet-kierowców wyścigowych.

Gosia Rdest w W Series!

Z dwójki Polek uczestniczących w kwalifikacjach do W Series na Circuito de Almeria, do osiemnastki uczestniczek pierwszych w historii, mistrzostw kobiet w wyścigach single-seaterów wybrano Gosię Rdest. Niestety, nie zakwalifikowała się Natalia Kowalska.