Pół godziny jazdy Kubicy

Zespół Prema Orlen Team z Robertem Kubicą w składzie zajął 12. miejsce w drugim treningu przed 8 Hours of Bahrain. Na czele stawki ponownie Peugeot.

#9 Prema Orlen Team Oreca 07 - Gibson of Robert Kubica, Louis Deletraz, Lorenzo Colombo

Peugeot utrzymał przewagę nad rywalami w klasie Hypercar podczas drugiego treningu przed 8-godzinnym wyścigiem WEC w Bahrajnie. Paul di Resta poprowadził francuską markę do najlepszego rezultatu.

Warunki znacznie się ochłodziły od pierwszego treningu. Di Resta był w stanie urwać prawie sekundę z najlepszego czasu 1. treningu w wykonaniu swojego kolegi z drużyny, Jean-Erica Vergne, o prawie sekundę w ostatniej sesji tego dnia.

Rezultat na poziomie 1:49.613 sprawił, że Peugeot 9X8 z numerem 93 wyprzedził Brendona Hartleya w rywalizującej o tytuł Toyocie GR010 Hybrid nr 8 o 0,045 sekundy.

Matthieu Vaxiviere sprawił z kolei, że wszystkie trzy zespoły w klasie Hypercar miały swojego reprezentanta w pierwszej trójce. Kierowca Alpine pokonał okrążenie toru w Bahrajnie w czasie 1:49.690, zaledwie 0,077 sekundy wolniej od najszybszego Peugeota.

Załogi Alpine i Toyoty nr 8 mają tyle samo punktów przed sobotnim finałem sezonu w Bahrajnie - dokładnie po 121 oczek.

Czytaj również:

W kategorii LMP2 na czele znalazł się zespół AF Corse z numerem 83. Kierowca fabryczny Ferrari, Alessio Rovera, zajął pierwsze miejsce z czasem 1:51.787. Ta ekipa pokonała jednak zaledwie dziewięć okrążeń, podczas gdy reszta stawki zanotowała ponad 35 kółek.

Czas Alessio Rovery był o 0,2 sekundy szybszy od wyniku Filipe Albuquerque z United Autosports #22. Robin Frijns umieścił prototyp WRT #31 na trzecim miejscu, wyprzedzając drugi samochód United Autosports, prowadzony przez Alexa Lynna.

Zespół Inter Europol Competition zajął piąte miejsce w klasie dzięki czasowi na poziomie 1:52.279 w wykonaniu Alexa Brundle'a. Każdy z trzech kierowców polskiego zespołu pokonał zbliżoną liczbę okrążeń. Jakub Śmiechowski przejechał 13 okrążeń, tyle samo, co wspomniany Brundle. Esteban Gutierrez pokonał jedno kółko mniej.

Zespół Prema Orlen Team pokonał łącznie 39 okrążeń, z czego 14 kółek w ramach swojego dokładnie 28-minutowego przejazdu wykonał Robert Kubica. Jazda Polaka była jednak przerywana momentami, w których na całym torze obowiązywała żółta flaga.

Wszystko wskazuje na to, że w sesji kwalifikacyjnej prototyp Premy poprowadzi Louis Deletraz, który był autorem najlepszego wyniku swojego zespołu w drugim treningu. Szwajcar wykręcił rezultat na poziomie 1:52.760, co dało Premie z numerem 9 dopiero dwunastą lokatę w stawce LMP2.